Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan lehetne csökkenteni a...

Hogyan lehetne csökkenteni a videókártya hőmérsékletét?

Figyelt kérdés
2021. júl. 14. 11:09
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Nincs más ötletem azon kívül, hogy hűtöd valahogy a kártyát, a házat, vagy mindkettőt.
2021. júl. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Fél éve vettem és játék közben nem is tudja magát kihajtani normálisan mert olyan melege van.

Idle / böngészésnél már alapból 50 fok, de nagy GPU igényű játéknál 80-82 fok, és lejjebb is veszi magát (az órajelet).

CPU nem megy 60 fölé még játék közben sem.

2021. júl. 14. 11:21
 3/21 Morzsi007 ***** válasza:
Milyen kártya szabad tudni? Most melegebbek vannak, vedd le a gépház oldalát
2021. júl. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Tedd meg kérlek, hogy leírod nekem, hogy milyen kártya! Mert pl. AMD-nél az idle 50 fok teljesen normális, főleg, ha Quiet Biosra van kapcsolva, főleg ilyen időjárásban, mint a mostani (26 fok van a szobában). Nekem jelenleg 51 fokos az AMD kártyám torrentel, négy böngészővel, levelezővel, 1440p-ben. Ez ilyen. Az is igaz, van egy nVidia kártyám is, az idleben nem nagyon megy 40-42 fok fölé. A 80-82 fok játéknál egy kicsit talán sok, de még az is az üzemi hőmérséklet (85 fok) alatt van.
2021. júl. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Egyik lehetőség:

Egyedi ventilátor profilt használsz MSI afterburner nevu programban, és állitod a venti fordulatát feljebb, ami még nem zavar.


Másik:

Ha ilyen hűtés van a videókártyádon:

[link]


Akkor egyetlen mód van rá, hogy leszed kidobod, és veszel rá egy másik hűtőt. Pl ilyen: [link] VAgy hasonló.

2021. júl. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

"Akkor egyetlen mód van rá, hogy leszed kidobod, és veszel rá egy másik hűtőt."


Leszeded, kidobod, és elbúcsúzol a garanciától. Kérünk még hasonló jótanácsokat kérdezőnek!

2021. júl. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Jól szellőző gépházban van? Nekem a gépház csere oldotta meg, alól volt a táp és nem volt benne csak 1 venti. Cseréltem egy felső tápra így a vidi kari alatt több hely maradt + 4 venti és egyből 70 fok fölé nem megy.
2021. júl. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
A szobában kapcsold be a légkondit. Ma 40 fok lesz kint, ne csodálkozz, hogy idleben 50 fokos. 25 fokra hűtött szobában nem fog 35 fölé menni idleben.
2021. júl. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

#6


Nem tudhatod hogy milyen videokártyája van, egyes gyártók engedik hogy kicseréld a hűtőt garivesztés nélkül.


Ennek a kérdező minden bizonnyal utána néz mielőtt leszedi. Ezért irtam két lehetőséget.

2021. júl. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Egyesek engedik. Másik viszont nem. Te tudod, hogy milyen kártyája van a kérdezőnek? Nem? Te sem tudod?! Hoppá!


"Ennek a kérdező minden bizonnyal utána néz mielőtt leszedi."


Ja, a Gyakorik Kérdéseken kérdezi meg, hogy miért meleg a kártyája, tehát biztosan utána fog nézni. Igazi zseni vagy!

2021. júl. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!