Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan lehetne csökkenteni a...

Hogyan lehetne csökkenteni a videókártya hőmérsékletét?

Figyelt kérdés
2021. júl. 14. 11:09
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

nVidia GTX 1660 6GB

Gépház elég szűk, de már több mint 8 éve le van szedve a bal oldala.

A gép egy lyukban van bent az asztalban. Hátul és elől van nyitva a "lyuk". De mint említettem a CPU egyáltalán nem melegszik olyan szinten, mint a GPU.

1 venti van a gépház hátulján (belül) ami csak a gépházat hűti, befele fúj.

Légkondi sajnos nincs a szobában, csak ventillátor, az forgóra van rakva így néha a gép felé is fúj, de nem ment lejjebb a hőmérséklet tőle.

Csak egyetlen játéknál megy fel 80 fokra, GTA 5. Többi játéknál 65-70 fok körül van a maximum.

Szobában 25-30 fok van (érzésre, nincs hőmérőm sajnos).

2021. júl. 14. 12:22
 12/21 anonim ***** válasza:
Az én 1050ti-m is felment 79 fokra, de mivel az enyém már nem garis, újrapasztáztam, és vettem egy ventit a gépház elejébe is, érdekes módon sokkal jobban teljesít a kártya, pedig a hőfok nem sokkal ment lejjebb. (Mondjuk rá volt már száradva a paszta, tied újabb, szerintem nem lehet baj a pasztával) Esetleg feljebb tudod venni a videokártya venti fordulatát.
2021. júl. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Hallottam olyat is, hogy ezek a gyári paszták már alapból borzasztóak... csak a GPU-t újrapasztázni nem olyan egyszerű, mint a CPU-t. És nem akarom tönkrevágni se, mostani csillagászati GPU árak mellett...
2021. júl. 14. 12:36
 14/21 anonim ***** válasza:
Világos. Legalább egy befújó venti kellene még előre, hátsóval azonos méretben, vagy nagyobbat, a hátsót pedig megfordítani kifújóra, és magasabb legyen a kifújó fordulatszáma, mint a befújóé. Csodálkoznék, ha már ez nem javítana több fokot.
2021. júl. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Dongaben ***** válasza:

+1 a ma 11:34-es válaszadónak.

A ház nagyon sokat számít ilyen esetben! Ezt sokan elfelejtik, és azon spórolnak, pedig ez volna a gép első, és egyik legfontosabb eleme.

2021. júl. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Dongaben ***** válasza:
Ha az oldala le van szedve, akkor meg szinte mindegy, miben van.
2021. júl. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem mindegy, és nem is javasolom az oldallap levételét. Ha ki van alakítva a megfelelő hűtés egy házban, és létrejön a pozitív nyomás, akkor az sokkal hatékonyabb, mint egy leszedett oldallap, amitől bemegy a környezet hőmérséklete, amit egy pozitív légnyomás viszont nem enged be.
2021. júl. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
#14 ugyanolyan. Leszedsz 4 csavart, leszeded az előző pasztát, raksz rá újat, vissza a 4 csavar(enyémnél ennyi volt). De ez garanciavesztéssel jár, ha még van rajta. Inkább a gépházadat fejleszd.
2021. júl. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Bocs, nem #14, hanem #13
2021. júl. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Nekem a proci a laptopban játéknál felmegy 90 fok felé, a videókártya pedig 80-90, amikor magamon tartom a laptopot, amikor asztalon, akkor proci 70 fok, videókártya is 70.
2021. júl. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!