Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kezdő bányászoknak szánt...

Kezdő bányászoknak szánt oktató videókat, leírásokat hol találok?

Figyelt kérdés

Igazából az alapokat akarom elsajátítani, hogyan kell egy rig-et beüzemelni, a miner klienseket hogyan kell használni, hogy működik a crypto wallet, stb.


Tegyük fel, van egy bányászatra alkalmas gépem, utána hogyan tovább? Az a baj, hogy nem találni a témában értelmes videókat, leírásokat a neten, amiben lépésről-lépésre el lehetne sajátítani az alapokat. Magyarul és angolul sem igazán találtam értékelhető videót és leírást erről. Mindenki csak véleményezi a bányászást, de az alapok elsajátítása is annyira nehéz ebben, hogy sokan el se tudnák indítani a bányászatot szerintem, velem együtt.


Hol találhatók erről rendes leírások, videók, fórumok? Alap szinten tudok angolul, olyan is jöhetne.



2021. júl. 31. 06:58
 1/4 A kérdező kommentje:
Illetve pl. az, hogy egy adott konfigon éppen mit érdemes bányászni, azt honnan tudhatom meg?
2021. júl. 31. 07:01
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"Illetve pl. az, hogy egy adott konfigon éppen mit érdemes bányászni, azt honnan tudhatom meg?"

[link]


"miner klienseket hogyan kell használni"

van egy jópár, van ami több coinhoz is jó van amelyik nem

kinézzel egyet, majd elolvasod az útmutatóját

+ keresel egy mining poolt (abból is sok van)


" Az a baj, hogy nem találni a témában értelmes videókat"

nem videókat kell nézni akkor

2021. júl. 31. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 SIDLER22 ***** válasza:

Röviden az a lényeg, hogy be kell szerezned egy bányász programot. Hogy melyiket válaszd azt ki kell tesztelgetned, hogy neked épp melyik tetszik jobban és melyiknek nagyobb a hashrate-je.

Én Ethereumot bányászok PhoenixMiner-rel. December elsejei difficulty robbanás után pedig RavenCoin-t tervezek bányászni T-rex miner-rel.

Ha megvan a program ki kell választanod a pool-t. Én sokáig az [link] -ot használtam, de miután rájöttem, hogy a a tőzsde amin van a pénzem (Binance) alapból fenntart egy pool-t aminek csak fél százalékos a fee-je, áttértem oda. Szóval ez is atótl függ, hogy hova akarod gyűjteni a pénzed, de a lényeg, hogy a tárcád címét be kell írnod a bányászprogramba mint felhasználónév. Ezen kívül meg kell adni a pool címét (ethermine esetében ez a eu1.ethermine.org) és még egy rig nevet ami tök mindegy mi mert csak a pool statisztika felületén azonosítja az adott géped. Most nagy vonalakba elmondtam, de vannak egyedi esetek szóval erre neked kell választ találnod. Például nekem egy GTX 1080-asom van aminek a VRAM időzítése elég gyatra. Szóval nekem ki kellett keresnem még egy paramétert amit meg kellett adnom a phoenixminer-nek.

Ha valami segítség kell priviben írj rám, de előre szólok, hogy minden kis apró szarba nem fogok segíteni. Értékelem ha valaki nem autista és utána tud nézni apróságoknak.

2021. aug. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Időt kell szánni rá
2021. aug. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!