Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha csak 60Hz-s monitoron...

Ha csak 60Hz-s monitoron játszok az gáz,hogy nem 144Hz a monitorom képfrissítése?

Figyelt kérdés
Egy fórumon olvasgatok és csomóan piszkálnak,hogy vegyek 144Hz-s monitort mert az milyen jó ezerszer jobb mint a 60Hz-s monitor.De már annyi pénzt elköltöttem a gép fejlesztésére,hogy most nem akaródzik még egy monitort is venni.Mondjuk ezen a fórumokon csak úgy dobálóznak a nagy pénzekkel mintha mindenki olyan sokat keresne,én meg csak alkalmanként játszok nem mindennap.Most kicsit rá is görcsöltettek erre a monitor témára.

2021. aug. 27. 15:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
10-es Saját magam tapasztalatait tudom csak leírni. Hezitáltam én is 60hz-ről nagyobbra váltani, egy kényelmesebb székre a szar konyhairól, membránosról mechanikusra, hdd-ről ssd-re mikor még csak kezdetleges volt az összes dolog amit említettem. Akkoriban mindegyik váltás nagyon drága volt, mert hamar váltottam a fent említettekre. Azóta 144 hz alá semmilyen esetben nem adnék(kivéve filmezést 4k-ban), a szék és a mechanikus billentyűzet is felettes kényelmet nyújt a konyhai székhez és a membrános klaviatúrához képest. Ami hdd-t illeti, kizárólag adattárolásra használom. Játékok, programok és minden amit használok csak ssd-n van. Jobb vagyok tőle játékokban? Egyáltalán nem. Kényelmesen, órákig tudok kikapcsolódni? De még mennyire! Drága volt, viszont felülmúlhatatlanul kényelmes. Minden centet megért.
2021. aug. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

11/


Látod nem vagyunk egyformák nekem a főmeghajtó ssd de adattárolás meg játékok alá hdd-t használok mert nekem így jó,a székem egy régi még mikor az asztalomat vettem azóta egyszer rugót cseréltem benne nekem jó. Ellocsoltam már sokat a mostani konfigra és ezért is hezitálok a monitor témában na meg nem napi szinten sok órákat játszok.

2021. aug. 27. 19:07
 13/16 anonim ***** válasza:
Ha nem érzed hiányát felesleges. Ha nincs hozzá hardvered hogy kihozd a 144 fps, felesleges - hacsak nem akarod egyes játékokat PS2 szintre rondítani. Amíg nem látsz 144 Hz-es monitort nem is fog zavarni. Sok ember egyébként nem lát, érez különbséget 30 és 60 Hz/fps között se.
2021. aug. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

13/


De van hozzá hardverem csak kérdés akarom e ezt én, kell e nekem új monitor mert akkor megint pénzszórás lesz.Attól félek veszek egy mondjuk 1440p 144Hz monitort aztán annyi évet sem fog kibírni a 6700Xt mint amit terveztem mert sokszor újabb játékokkal játszok ha játszok azoknak meg egyre csak nő az éhségük és úgy tudom hz+1440p felbontás az megint csak fps csökkenéshez vezet.

2021. aug. 29. 20:19
 15/16 anonim ***** válasza:
1440p-ben metro exodusban ultrán kint a nagyvilágban átlag 70fps és 150fps átlag beltéren, maptól függően(RTX és physX nélkül), cyberpunk 2077-ban highon(RTX& DLSS nélkül) kb 60-70fps városban, bent 100 felé kúszik, RDR2 high beállításokon átlag 110fps felé nem megy és witcher 3 el sem éri kint az átlag 100 fps-t ultrán, hairworks nélkül. Mindez 5800x és 32gb 3600mhz cl16os ram mellett. Nagyon húzott 5800x és mondjuk 3800mhz cl14 ram mellett +10-15 fps lenne még ami már nagyon max. Ha ilyen jó procid van és ilyen játékokkal csapatod, max vagy highon sem éred el a 144hz-t még átlag FPS szinten sem.
2021. aug. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
RDR2-vel játszok cyberpunkot próbáltam de annyira nem izgat metro meg nem is érdekel. 6700XT-m van 3700X 32gb ram.
2021. aug. 29. 20:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!