Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik a jobb processzor?...

Melyik a jobb processzor? Intel vagy AMD? Többi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Két, ugyanolyan árkategóriában (179990Ft) található laptopot találtam, de nem tudom melyiket venném meg. Az egyedüli probléma az, hogy az egyiknek Intel Core i3-as processzora van, míg a másiknak AMD Ryzen 5-ös. Néztem benchmark össehasonlítást, és mindenhol az Intel nyert, azonban e fórumon többen ajánlották az AMD-t. Használat szempontjából mindennapi általános használatra lenne, néha játszásra is, viszont nem versenyszerűen, ezért sem gaming gépet vennék (de a modernebb játékokat is elvigye azért). Kérdésem az lenne, hogy a következő két processzor közül melyik a jobb játékra? Esetleg egy két mondatos indoklást is megköszönnék. A videókártya rendre AMD Radeon Vega, illetve Intel UHD.


Processzorok: AMD Ryzen 5 3500U (max 3.70GHz) VS Intel Core i3-1115G4 (Max 4.1GHz)


Előre is köszönöm a segítséget! :)



2021. szept. 10. 12:49
A kérdező szavazást indított:
Intel Core i3-1115G4
AMD Ryzen 5 3500U
22 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Milyen célra?
2021. szept. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
59%
nem tudom mit néztél az AMD erősebb, de én akkor is az Intel-t venném
2021. szept. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
1#: Általános célra + játékokra (nem sokra)
2021. szept. 10. 13:09
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Itt AMD fanok vannak, ha itt kérdezed AMD-re fognak sokan szavazni. Amúgy kb. tök mindegy. Ilyen alkalmazásokra (ha csak nem valami nagy gépigényű játékod van). Nekem van Inteles meg AMD-s gépem is, átlagos felhasználásnél én nem érzek különbséget.
2021. szept. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
67%
Az AMD egyel régebbi generációs, ezért húzhatják le, de egy laptopban semmit se fogsz észrevenni. Én már csak azért is azt venném, mert amióta az eszemet tudom AMD procis asztali gépem van, sose volt vele baj és az alaplapok is strapabírók (egy 2004-es lap Athlon 64 procival a mai napig kiválóan működik - netezéshez persze lassú, de retro játékokhoz tökéletes). Egyszer volt egy Inteles laptopom, 2009-ben vettem, 3 év után alaplap hibával elfüstölt, illetve az öcsém régi Inteles gépe is hamar AMD-re lett cserélve, nem tudom az okát, de az is kiválóan működik a mai napig (kb egyidős az én AMD 64-es gépemmel, csak ő már nem használja, én gyakran használom az enyém). Persze ez mind saját tapasztalat. Illetve akkoriban az AMD olcsóbb is volt, de csak 1-2%-al lassabb az Intelnél, ezért nem érte meg a felár. Ma nem tudom mi a helyzet e téren, örökölt (cégnél selejtezett) alkatrészekből van a modern gépem is, bár az se mai csirke (1st gen Ryzen).
2021. szept. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Dongaben ***** válasza:
100%
Ez most ismét egy AMD kontra Intel kérdés, amiből mindig vita van...:) Szerintem, dobj fel egy pénzérmét, hogy melyik legyen. Én "Intel párti" vagyok, de neked inkább az AMD-t javaslom, egy hajszállal. :)
2021. szept. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%

180.000 Ft a laptop? és újabb játékokra is kell? ez használt?

mert önmagában a proci kevés lesz.

2021. szept. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
61%

A ryzen 15 százalékkal gyorsabb ami nem érezhető használat közben tehát legyen egyforma.


A fogyasztás, na ott az Intel majdnem a duplája. Ezt érzed melegedésben, akkumulátor élettartamban.


Ezek alapján itt az amd lenne számomra a győztes

2021. szept. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Ez a két laptop lenne:

[link]


[link]

2021. szept. 10. 13:55
 10/14 Dongaben ***** válasza:
25%
A komplett gép ismeretében én az Asus-t választanám processzor kérdésen kívül. (Nem könnyíted meg a választ...)
2021. szept. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!