Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik a jobb processzor?...

Melyik a jobb processzor? Intel vagy AMD? Többi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Két, ugyanolyan árkategóriában (179990Ft) található laptopot találtam, de nem tudom melyiket venném meg. Az egyedüli probléma az, hogy az egyiknek Intel Core i3-as processzora van, míg a másiknak AMD Ryzen 5-ös. Néztem benchmark össehasonlítást, és mindenhol az Intel nyert, azonban e fórumon többen ajánlották az AMD-t. Használat szempontjából mindennapi általános használatra lenne, néha játszásra is, viszont nem versenyszerűen, ezért sem gaming gépet vennék (de a modernebb játékokat is elvigye azért). Kérdésem az lenne, hogy a következő két processzor közül melyik a jobb játékra? Esetleg egy két mondatos indoklást is megköszönnék. A videókártya rendre AMD Radeon Vega, illetve Intel UHD.


Processzorok: AMD Ryzen 5 3500U (max 3.70GHz) VS Intel Core i3-1115G4 (Max 4.1GHz)


Előre is köszönöm a segítséget! :)



2021. szept. 10. 12:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Általános használatra mindkettő jó lenne, hát játékra talán max esport címekre lenne jó mindkettő, de abban sem vagyok teljesen biztos..


Egyikkel sem lőnél mellé, érdemes az apróságokra is figyelni (pl. a VivoBookon nincs numpad, nálam pl. fontos tényező a megléte)

2021. szept. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
#11-es: Van numpad, csak a tuchpadben aktiválódik.
2021. szept. 10. 14:11
 13/14 anonim ***** válasza:

A közül a kettő közül egyértelműen az i3 az újabb és a jobb. Viszont én a kettő közül egyiket sem ajánlom. Az én javaslatom ez lenne ( vagy egy hasonló):


[link]


Nem azért ajánlom ezt mert AMD fan vagyok ( mielőtt megkapom xD ), hanem mert ennek az 5500Unak a teljesítménye jóval vagyobb, mint a fenti kettőé és csak minimálisan drágább. LAPTOPNÁL és normál használatnál ez nem azért lényeges, hogy a benchmark eredményekkel villogni tudj hanem azért mert ezeknek a processzorok a 15Wattos ultramobil kategóriába tartoznak. Ha az egyik processzorból ugyanabból a 15Wattból 30-40%-kal több teljesítményt tudsz kisajtolni, az garantálja hogy azonos igénybevétel mellett az ezzel elérhető akkuüzemidő 30-40%-kal hosszabb lesz és ez kulcsfontosságú a laptopoknál.


Ugyanolyan terhelés mellett kevesebb hőtermelés, csendesebb üzem, némileg hosszabb üzemidő. Egy ilyen 5500U all-core terhelésen már teljesít úgy, mint egy 11gen i7-1165G7 ( egy magon nyilván nem ).


Én inkább rászánnám azt a plusz 15 000-ret, laptopot úgy sem rövid időtávra vesz az ember...

2021. szept. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Kezdjük ott hogy az 3500u 4mag az intel pedig csak kettő.
2021. szept. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!