Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyiket választanátok program...

Melyiket választanátok programozásra (html,python,css stb.)?

Figyelt kérdés

Tudom belépőszint mindkettő,de főleg tanulás,programozás,mindennapi átlag használatra kellene.


[link]


[link]


2021. okt. 1. 08:12
 1/5 anonim ***** válasza:
17%
Hardver szinten az AMD jobb(cpu, gpu, nagyobb kijelző, a többi ugyanaz), hogy mitől kerül többe az Asus azt a számok alapján nem tudom megmondani, gyanítom a népszerűbb név az oka. De ha biztosra akarsz menni olvass tesztet mindkettőről - nem a sebesség a kérdés, ott egyértelműen az AMD lesz a nyerő, zsanérok, panel, billentyűzet minősége, meddig bírja az aksi, ilyesmi.
2021. okt. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%

html,python,css stb.


ezeket kb bármilyen potato pc-vel el tudod sajátítani.

2021. okt. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

"Hardver szinten az AMD jobb"

CPU-ból (a kettő közül) az intel jobb most.

[link]


"GPU"

Nem releváns.. telejsen mindegy milyen van benne.


"nagyobb kijelző"

Csak fizikailag. Felbontásra ugyanaz. Az egyetlen ami emelett szól, hogy 15,6-ra ráfér a numpad (amit én pl a 14-eseken nagyon szoktam hiányolni, bár ez szokás kérdése... van aki kifejezetten olyat vesz programozáshoz is amin nincs)


Utóbbitól eltekintve én egyértelműen az Asus-t ajánlanám. Bár konkrétan vivobook sorozatból még nem volt egysem a kezemben, de az ideapad sorozata a lenovo-nak egy rakás... pfuj.. (sajnálom ha ezzel valakinek a lelkébe gázolok, de mind anyaghasználatra, pl zsanérok, stb... mint összeszerelésre nekem egy olcsó kínai sz*r hatását keltette) lehet azóta fejlődött, pár éve volt utoljára nálam ideapad, de akkor nagyon elment a kedvem attól a sorozattól.


Tanulásra amúgy a 8GB elegendő lehet, főleg ha lightweight IDE-t használsz mindenhez, de ha kicsit komolyabban foglalkozol velük, akkor lehet egy RAM bővítés még ráférne a jövőben. (mondom ezt úgy, hogy nálam 11.1GB van használatban és 114MB van swap-ban - linux, xfce-vel) Persze ez tényleg nagyon attól függ, mit csinálsz. Ha kevés, úgy is érzed majd. Induláshoz meg elég. :)

2021. okt. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%

Ha elsősorban otthon fogod használni, akkor még mindenképp tervezz be mellé egy másik monitort, mert eggyel nehéz dolgozni amikor már 10 ablak van megnyitva :D

Az első laptopomat az alapján választottam, hogy kényelemesen lehessen rajta gépelni, de a mostanit már 99%-ban csak itthon használom, itt meg nyilván van külön billentyűzet+egér.

2021. okt. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

#3 userbenchmarkos linked után nem is kellett volna tovább olvasnom a kommentedet. Nézz tesztet. Azonos órajelen az amd gyorsabb, és mellé 3.6 helyett 4.0 ra boostol, nincs miről beszélni. GPU hogy lenne irreleváns? Miért fizetnél többet a rosszabbért?

Ja, a kijelző fizikailag szokott nagyobb lenni. Ugye ezt jelenti, hogy nagyobb. Vígan veszik az emberek még mindig a 24" 1080p monitorokat, az élességével a világon semmi baj nincs 15.6" on - vagy ha szerinted nem az, okés, korrekt, viszont ebben az esetben 14" on sem lesz az. A 6.5" os telefonom kijelzője is 1080p, és kapaszkodj meg, de nagyobb élmény a monitor előtt ülni.

2021. okt. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!