Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Meddig várnátok a videókártya...

Meddig várnátok a videókártya vásárlással?

Figyelt kérdés

Már másfél-két éve zajlik a videókártyák 2-3x-os áron való árusítása. körülbelül szeptemberben kinéztem magamnak két videókártyát, amik közül egyet szeretnék megvásárolni. Az elmúlt 10 napban az egyik 55 000 Ft-al drágult, a másik egy nap alatt 40 000 Ft-al. Augusztusban volt olcsó(bb), bár nem tudom mitől, akkor kellett volna megvegyem. Gazdasági szempontból mit gondoltok, mikor lenne érdemes megvenni? Karácsony utánig várjak? Esetleg black friday, és rendeljem meg külföldről?

(3060 Ti, 3060 12gb)



2021. okt. 30. 21:36
 1/5 anonim ***** válasza:
fekete pénteket mondanám én is, hogy esetleg, de szerintem akkor ha lesz is valami komolyabb akció azokat gyorsan el fogják kapkodni.
2021. okt. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Karácsony a legrosszabb időszak, mert minden "akciósan" megdrágul. Tradicionálisan videokártyára nyáron végén a legkisebb a kereslet a nyaralások után, de hogy ez bejön vagy sem jövőre azt senki nem tudja.
2021. okt. 31. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
49%

Egész konkrétan 1 éve folyik. Tavaly szeptemberben még 35 ezerért vettem RX470 8GB kártyát. És sokalltam 🤣 bányászok 25-ért adták a 4 gigásat, 30-ért a 8 gigásat. Elkapkodták őket folyamat, nekem csak a drága 35 ezres maradt 😃.


Várni amúgy nem érdemes. Semmi jel rá, hogy olcsóbb legyen. A magas árat több körülmény garantálja. Jelenleg nincs jele, hogy a kínálat meg tudjon ugrani, se arra, hogy csökkenjen a kereslet.

2021. okt. 31. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ameddig kell. Múlt szeptemberben vettem RX480 8GB-ot 45 ezerért. Elgondolkodtam rajta, hogy most akár 150-ért is elmenne, csak még egyszer annyit hozzá kellene tenni egy RX6600-hoz is, én meg lakásfelújítok, így most nem fér bele.
2021. okt. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jövő év őszig, mert nekem nem annyira sürgős. Addig több változás várható ami hatással lesz az árakra (remélhetőleg jó irányban) és jön az újabb generáció is.
2021. nov. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!