Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 1TB SSD notebookomban érdemes...

1TB SSD notebookomban érdemes partícionálni? Illetve mi értelme van? Hogyan érdemes logikusan?

Figyelt kérdés

Nincs benne más tárhely, csak az 1TB SSD.


Érdemes leválasztanom kb 100GB-ot a windowsnak és 1-2 programnak, majd a maradékon tárolnám a rengeteg képem/videóm?


Illetve a windows mellé menjen minden induló programom? (Qtorrent is?)


És a játékok, ritkán használt programok, kép, videó, stb. az menjen a nagyobbikra mind?



(Idáig azt sem tudtam, hogy létezik particionálás, de néztem pár videót, és tudom hogyan kell már, viszont nem értek hozzá, hogyan kellene logikusan szétosztanom, és mi az értelme)


2021. okt. 31. 02:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%

Régen azért volt ez divat, hogy ha valami elvitte a rendszerpartíciódat (pl vírus, vagy egyszerűen csak xp-ig bezárólag szarok voltak a windowsok, és fél-egy évenkénti újratelepítés új életet lehelt a gépbe), akkor egyszerűen csak ledarálod a rendszerpartíciót, újratelepítesz mindent, míg a másik partíción megmaradnak az adataid.

Manapság ilyenre nem igazán van szükség, a windows problémamentes többnyire. Nem akadnak össze a driverek, vagy ha igen, az is megoldható újratelepítés nélkül.


Szóval én alapvetően nem tartom szükségesnek a particionálást. De ha úgy érzed, hogy van valami ok, hogy külön partíción tárold az adataidat a futtatható programoktól, akkor igazándiból semmi akadálya. Csináld meg bátran! 😉

2021. okt. 31. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nincs értelme particionálni. Ha meghal az SSD, ugyanúgy menne vele minden partíció. Sőt, még ártana is a particionálás, mert SSD-nél mindig oda ír ahol jólesik neki. Ha leszűkíted a mozgásterét particionálással, többször fogja újraírni az azonos területet,és hamarabb tönkremegy.
2021. okt. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Jobb az, ha külön van a rendszer. Valami történik és kezdődik a sírás-rívás, mert nincs biztonsági másolat, amiből vissza lehetne állítani a fontos adatokat.
2021. okt. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
#3 És miért jobb ha külön van a rendszer? Ha valami "történik" a rendszerrel és nem bootol be, attól még az adat ugyanúgy ott van.
2021. okt. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

#4 Mert újratelepítésnél csak a rendszerpartíciót kell lepucolni, az "ADAT" partíció sértetlen marad.


Viszont ha csak egy nagy partíció van, akkor MINDEN elvész.

2021. okt. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
#5 Ezt megértem, bár nekem sosem kellett újratelepíteni rendszert, és ha kell az adat, akkor egy live rendszert is lehet indítani pendrive-ról, és lementhető minden adat. Szóval a particionálás csak mint kényelmi szolgálgatás jöhet szóba, amire jó ha ezer felhasználóból egynek lesz rá szüksége.
2021. okt. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"ezer felhasználóból egy"

Jó lenne, ha így lenne, de nem így van. Például mikor beakad egy frissítés és újratelepítenek miatta (mert mi baj lehetne abból), utána meg jönnek, hogy "szerezzük vissza a húúú de fontos" családi fotókat meg egyéb dokumentumokat, mert biztonsági mentés az nincs! :( Na, ezt meg lehet előzni a particionálással.

2021. okt. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

És mekkora helyet ajánlotok partícionálni? 100gb elég esetleg?


Érdemes a windows mellé tenni valamit, vagy minden más fusson a másik, nagyobb partíción?

2021. okt. 31. 12:27
 9/11 anonim ***** válasza:
Legyen inkább 150-200 giga. Ha valami olyant telepítenél, ami nem akar futni a másik particióról, akkor jól jöhet a +hely.
2021. okt. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én úgy szoktam, hogy amiket a windowssal együtt telepíteni kéne (alap programok, stb) ugyanazon a partívión vannak, mint maga a Windows.


Ami fut másolva is, illetve az adataim másik partíción vannak.


Nekem egy 500-as SSD és egy 2TB-os HDD van a gépben.

Az SSD nincs kettéosztva, mert az adataim a HDD-n vannak.


De egyébként magamat ismerve kb. 300 GB-ot adnék a rendszermeghajtóhoz.


De ha csak "alap" dolgokra használod a gépet, akkor a 100 is elég.

2021. okt. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!