Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem működik a számítógép...

Miért nem működik a számítógép az új rammokkal?

Figyelt kérdés

Egy elég régi típusú alaplapról van szó,egy ASRock 775 G41c-gs.

Még 4 GB DDR3 RAM van benne ezt szerettem volna bővíteni 8 GB-ra.

Az alaplap leírása szerint támogatot a 8 GB Ram, vettem bele két 4Gb ramot.

Amikor viszont bele rakom nem kapcsol be a számítógép, tehát megy az indítás pörög a proci hűtő meg minden megy csak nem jön be a kép.

Nincs hibaüzenet sem a Biosból , egy vagy több csippantás, semmi hiba visszajelzés, csak fekete képernyő.

Kérdeztem az üzletben mielőtt megvettem hogy remélem nem lesz probléma az FSB- vel de azt mondták hogy nem hiszik hogy probléma lesz.

Az alaplap max 1333Fsb-t tud, elvileg a proci is tudja, egy q9600 as van benne azt hiszem 4x2,6 GHz ha jól emlékszem.

Most nem értem hogy mi a probléma.

Ha valamit kifelejtettem akkor szóljatok, és köszi előre is a segítséget.



2021. nov. 3. 15:57
 1/10 anonim ***** válasza:

"Még 4 GB DDR3 RAM van benne ezt szerettem volna bővíteni 8 GB-ra.


Az alaplap leírása szerint támogatot a 8 GB Ram, vettem bele két 4Gb ramot."


Bocsi, csak az elírások elkerülése végett, akkor gyakorlatilag a régi 4GB ram az most ki lett szedve, azaz nem simán bővítetted, hanem lecserélted 8GB-ra?

2021. nov. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
OK, de milyet vettél bele? MHz, időzítés (CL)? Ha papír szerint hasonló RAM-okat támogat, akkor elvileg működnie kell, de lehet, hogy BIOS frissítés kell neki, ha nem a legújabb van fent.
2021. nov. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Jó helyre raktad a memóriákat? Ez a lap támogat DDR2-t és DDR3-at is és a processzor felőlé nézve a 2. és a 4. slot a DDR3-é.


Nem tudjuk milyen ramot vettél, lehet az előzőnél az időzítések kézzel voltak beállítva és ettől lekonyult az RAM vagy esetleg 1.5Voltos modult akarsz hajtani 1.3Volttal..

Cmos reset volt?

2021. nov. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

1# Bocsi, eddig kétszer két Giga RAM volt benne Duálban


2#Pontosan még nem néztem utánna a két ramnak amit vettem ,Samsung az biztos,sajna doboz nem volt hozzá így pontos leírást én sem tudok


3#Persze tudom hogy hová kell dugni a DDR3-as ramokat , nem nyúkáltam a voltokhoz ,nem értek hozzá annyira és nem akartam ezt piszkálni soha, minden standerden volt a biosban, persze amikor beraktam az új ramokat én is cmost csináltam de sajna semmi eredménye

2021. nov. 3. 18:57
 5/10 A kérdező kommentje:
Van még egy FSB jumper is az alaplapon azt is át raktam hátha ez a baj illetve ki is vettem a jumpert a tüskékről hátha az az alap állás, de sajna nem működött sehogy sem a dolog
2021. nov. 3. 18:59
 6/10 anonim ***** válasza:

"Samsung az biztos,sajna doboz nem volt hozzá így pontos leírást én sem tudok"


Van matrica a modul oldalán, azon rajta van minden infó.

2021. nov. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Holnap meg nézem és elküldöm az infót de most nem nagyon érek rá.


Minden esetre kaptam egy év garanciát a két ramra ,remélem vissza cserélik ha nem lesz jó.

2021. nov. 3. 19:05
 8/10 anonim ***** válasza:
Kifutsz az elállási időből, inkább küldd vissza.
2021. nov. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az ugye két hét ha jól emlékszem?
2021. nov. 3. 19:34
 10/10 A kérdező kommentje:
Itt a ram típusa Samsung 4GB DDR3 1600MHz M378B5173EB0-CK0
2021. nov. 4. 07:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!