Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Gyártók e miért Home verziót...

Gyártók e miért Home verziót telepítenek? informatikusok többsége még Prot ezt nem igazán értem.

Figyelt kérdés
2021. nov. 12. 22:48
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
88%
Én azt nem értem hogy miért nem lehet normálisan megfogalmazni egy kérdést.
2021. nov. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

"Gyártók e miért Home verziót telepítenek?"

Nem feltétlenül azt - láss pár vállalati célú laptopot: Latitude 7320 üzleti laptop:

"Windows 10 Pro (64 bites)"

[link]


HP EliteBook 830 G8 noteszgép:

"Windows 10 Pro, 64 bites – ingyenes frissítés Windows 11-re, amikor elérhető lesz"

[link]


ThinkPad T490:

"Operációs rendszer: Akár Windows 10 Pro"

[link]


"informatikusok többsége még Prot"

Ez meg célfüggő - egy kisvállalati rendszergazda lehet, hogy Windows Pro-t telepít a céges gépekre - mert szükségük van Active Directory-ra, Bitlockerre (Windows 10 Home és Pro összehasonlítása: [link] ) - de otthon az asszonyának Home-ot - mert otthon meg ezek nem kellenek.

2021. nov. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Gamar laptopokon Home van előre telepítve!
2021. nov. 12. 23:11
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

#3

És mit akarsz gamer laptopon csinálni, amire nem elég a home??

Nekem is pro van rakva, mert olcsóbb volt mikor vettem. De amúgy bőven elég lenne a home, valamivel kissebb az igénye is.

2021. nov. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
78%

Otthoni felhasználóknak Home való.

(Vagy legalábbis elegendő, nem állítgatnak el olyasmit ami után csak panaszkodnának és nem értenék)

2021. nov. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
84%

#3: És?

A Home változatot az otthoni felhasználóknak készítették, akik böngészgetnek, filmet néznek, játszanak (utóbbira lásd a "gamer" laptopokat) a gépen.


A Pro változatot meg a vállalati felhasználóknak, akiknek munkájuk során be kell jelentkezniük a vállalati tartományvezérlő szerverre, szükségük van távoli asztali elérésre, meghajtótitkosításra - az otthon játszogató felhasználónak ilyesmire nincs szüksége.

2021. nov. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
52%
Azért van néhány dolog a Proban, ami otthonra is jól jöhet, pl. Bitlocker, Hyper-V, RDP.
2021. nov. 13. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
84%

#7: Egyrészt mindezek 3. féltől származó szoftverekkel helyettesíthetőek.

Másrészt: a szimpla, mezei, egységsugarú otthoni felhasználók igen jelentős hányada megvan a felsoroltak nélkül (nagy részük azt se tudja, mi fán teremnek ezek a kifejezések).

2021. nov. 13. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
78%
Kedves kérdező, nézz utána mi a különbség a Home és Pro verzió között, és hogy te átlagfelhasználóként hátrányban vagy-e a Home miatt. Valamiért beragadt az embereknek hogy a Pro a jó, mikor az emberek 99,9%-ának felesleges a Home-al szemben.
2021. nov. 13. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
71%
"Megvették" a Pro-t okosba' (céges licenc), Home nem volt ilyen, vagy drágább volt. Különben sincs olyan, hogy "informatikus", hacsak nem ez a beosztása a munkahelyén.
2021. nov. 13. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!