Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Gyártók e miért Home verziót...

Gyártók e miért Home verziót telepítenek? informatikusok többsége még Prot ezt nem igazán értem.

Figyelt kérdés
2021. nov. 12. 22:48
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
29%
#10 akkor gondolom nincs orvos sem, villamosmérnök sem, bölcsész sem, stb.
2021. nov. 13. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
#11 A legtöbben "hozzáértőt" értenek informatikus alatt. Különben is odaírtam, hogy kivéve... Ki az informatikus szerinted?
2021. nov. 13. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
#12 szerintem aki informatikai karon végzett, arra mindenkken mondhatjuk hogy informatikus, jobban mondva ha olyan munkát végez, amihez szükséges tudást tanítanak az informatikai karok szakirányú tantárgyain.
2021. nov. 13. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
#13 Rendben, akkor ők legyenek informatikusok, bár a laikusok nem rájuk gondolnak, ahogy írtam.
2021. nov. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

"miért Home verziót telepítenek?"

Mert olcsóbb. A vásárló pedig elsősorban az árat nézi.


"informatikusok többsége még Prot"

Mert az nincs feleslegesen lekorlátozva. Ráadásul nem is biztos, hogy ez nekik többe kerül, hiszen lehet, hogy a cég fizeti, vagy esetleg élnek a párezer forintos használt licenc lehetőségével (ami egy hivatalos eladónak nem opció).

2021. nov. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

"van néhány dolog a Proban, ami otthonra is jól jöhet"

- Bitlocker: a home is írja olvassa. Csak létrehozni nem tudja, (de egy aktiválatlan WinToGo-val megoldható). Legalább kevesebb a panasz hogy elfelejtettem a jelszót vagy újrainstalláltam a gépet és nem érem el az adataimat (user) hiba..!

- RDP: a home ról is eléred a céges gépen futó rdp szervert.

2021. nov. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Azért a Bitlocker elég fontos lenne szerintem. Oké, hogy van harmadik féltől származó megoldás meg trükközéssel megoldható, de ha már egyszer fizet az embert a Windowsért, akkor ne kelljen már plusz köröket futni emiatt is. Nekem minden hordozható gépemen titkosítva van az adatpartíció,

Az RDP meg a Hyper-V valóban nem olyan fontos, de van, amikor jól jön.

2021. nov. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

#17


"ha már egyszer fizet az embert a Windowsért, akkor ne kelljen már plusz köröket futni emiatt is" Pontosabban amiért nem fizetsz azt nem kapod meg, hisz a Home olcsóbb, a Pro drágább. Személy szerint nem azt a BitLockert használom amit a Microsoft bármikor fel tud nyitni, hanem VeraCrypt-et, ami teljesen ingyenes.

2021. nov. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
#18: És tegyük hozzá: multiplatform (Windows, Linux, MacOSX, BSD) és nyílt forrású (van lehetőséged ellenőrizni a forráskódot, tudod módosítani/fordítani saját céljaidra).
2021. nov. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
A bitlocker viszont működik USB HDD-n is úgy hogy otthon Home van, munkahelyen meg nincs admin jogod. VeraCrypt telepítése/futtatása pedig admin jogot követel(ne)..
2021. nov. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!