Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » M.2-es ssd-hez szeretnék...

M.2-es ssd-hez szeretnék külső házat venni, megéri plusz pár ezer forintot, hogy hűtőbordás legyen a ház?

Figyelt kérdés

Például: Orico TCM2-C3-BL-BP

Számít ez a gyakorlatban vagy csak parasztvakítás?



2022. jan. 2. 14:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Akkor számít, ha a baromi gyors sebességet ki is akarod használni, rendszeresen mozgatnál rajta a maximális sebesség közelében. Ha csak rámásolsz pár GB-ot gyorsan, aztán lassú sebességgel olvasod vissza, akkor fölösleges.
2022. jan. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nagy fájloknél számít túlmelegedős SSD-knél. A magas hőmérsékletek elkerülése érdekében lekorlátozza az SSD a sebességet. Én ilyenbe még nem ütköztem bele sosem. Bár maximum amit csináltam, az HDD-ről másolás. Annak a szekvenciális olvasása meg 150 MB/s, tehát amúgy is egy csökkentett a sebesség. Szóval csak SSD-ről SSD-re másoláskor számít, és csak 30-50 GB+ méretnél.


Valószínűleg csak professzionális felhasználásban van jelentősége. Pl sokszor használnak ilyen SSD-ket videósok, mert olcsóbbak és nagyobb tárhelyt adnak, mint a memóriakártyák. És ilyenkor, amikor konstans folyamatos,akártöbb órás terhelés alatt van az SSD,akkor eléggé melegedhetnek.

Vagy pl utómunkánál szintén gond lehet az akár több 100 gigás fájlok mozgatásánál, videoszerkesztésnél, stb

2022. jan. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!