Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az ssd-s memória töredezettség...

Zimonyi attila kérdése:

Az ssd-s memória töredezettségmentesítése tilos, de a registry, a rendszerleíró töredezettségmentesítése viszont szükséges, jól gondolom?? Mert, hogy az az oprendszert rakja rendbe.

Figyelt kérdés

2022. jan. 16. 23:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ne baxtasd amihez nem értesz.
2022. jan. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%

Az oprendszert újratelepítéssel lehet rendbe tenni.

De sokkal jobb, ha eleve nem szemeteled tele.

Programok eltávolításához spéci program kell, mint a YourUninstaller vagy Revo uninstaller. Ezek leszedik a törölni kívánt program bejegyzéseit is. Így marad tiszta és gyors a win.

SSD háttértároló és nem memória. Nem mindegy, mert már dolgoznák tárolásra is képes memóriákon.

2022. jan. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Áááááhhhh......hülyeséget írtam.........nem memória......háttértároló, így igaz! Nem vagyok nagy ász a témában, de ezt még tudom, amellett.....azért kérdezek, mert ha nem tanulom meg.....akkor hülyén halok meg!! A hdd-s gépemet évek óta WiseCare-el, pucolom,(még régebben CCleanerrel) azzal nincs baj..a Rendszerhangolás alatt, két fül, először a lemez töredezettségmentesítését, majd a rendszerleíró töredezettségmentesítését lehet elvégezni. Most lett egy ssds "háttértárolóm" és megálltam egy pillanatra, mert azt tudom, hogy a töredezettségmentesítést nem szabad, de most jön a másik kérdés...amit írtam...a registryt???
2022. jan. 17. 00:36
 4/5 anonim ***** válasza:
91%

Nem lehet töredezettségmentesíteni a registryt, ennek a kifejezésnek egyszerűen nincs értelme. Olyan, mint vonatkereket pumpálni. Hülyeség.

Eleve nem jó ötlet ilyen rendszerkarbantartó programokat használni, mint ez a Wisecare. Nekik persze jó, mert a gyanútlan felhasználó megveszi X dollárért, de valójában semmiféle olyan optimalizációra nem képesek, amit te, saját magad ne tudnál megcsinálni. Különösen ellenjavalt bármiféle programmal belenyúlni a registrybe, mert az több kárt okozhat, mint hasznot!

2022. jan. 17. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Gugli a haverom..most, hogy ezt írtad.....vettem a fáradtságot és jobban rákerestem......Tökéletesen igazad van!! Köszönöm!!
2022. jan. 18. 02:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!