Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Cpu pasztázási tippek?

Cpu pasztázási tippek?

Figyelt kérdés
Most fogom ujrapasztázni a cput. Valami tippetek van hogy mire figyeljek nagyon oda?

2022. jan. 22. 13:23
 1/7 anonim ***** válasza:
52%

egyáltalán kerüljön paszta a foglalatba, és a processzor érintkező felületére/tüskéire!!!!!!!


vedd le a hűtőt, vedd ki a procit, ne ejtsd el, ne fogd meg kézzel az érintkező felületét.


alkohollal szedd le a régi pasztát, zsepi vagy wc papir megteszi.


visszahelyezéskor óvatosan helyezd bele, utána mehet a közepére egy fél borsónyi paszta, majd rá a hűtő, aminek a csavarjait egyenletesen húzd rá.

2022. jan. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

nem kell sok paszta rá és a hűtőt mikor rányomod, akkor terítődik majd szét szépen a paszta, nem kell kenegetni

legvégén pedig érdemes csekkolni, hogy minden rendben van-e

ventilátorok mennek-e, hőmérséklet átlagos-e

2022. jan. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

hat labakat szoktak letorni, elhajlitgatni azt nem kene


MX4 pasztat erdemes hasznalni

minimum es maximum is altalaban

vagyis ha valami nagyon olcso bovlit vettel annak tul sok ertelme nincs hosszutavon


tul dragaknak sincs meg igazan az ertelmuk hutesnel a gephaz szelozese meg szobahomerseklet inkabb fontosabb

2022. jan. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

hát ha véletlen kijön a cpu vagy hasonló

akkor azt nem kell eröltetni visszarakásnál

van rajta egy kis nyíl féleség a sarkán és az alaplapon is, így tudod milyen irányba kell beleraknod

csak simán beleejted, tökéletesen és simán illeszkedik a saját foglalatába

2022. jan. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1: ez a legrosszabb tipp, amit írhattál. Nem, nem kell kivenni a procit!! Tök sérülékeny lábak vannak ott (intelnél az alaplapi foglalatban, amd-nél a processzoron). Az a legbiztonságosabb, ha a foglalatban tisztítod le a processzort, így a lábak védve maradnak. A processzort csak a cseréjekor indokolt kivenni.


_____

Yt videókat javaslom én is. Van sok jó informatív, magyar nyelven is. Ha valamit nem értesz, akkor nézd 'eg a kommentszekciót is. Magy valószínűséggel megkérdezte már valaki.

2022. jan. 23. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6: akkor én 20 éve rosszul csinálom, azóta foglalkozom ezzel, legalább vagy 1000 procit újra pasztáztam. Én mindig kiszedem
2022. jan. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!