Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen különbséget várhatok?

Milyen különbséget várhatok?

Figyelt kérdés

A Telekomtól vettem egy Lenovo IdeaPad Gaming 3 15IMH05 laptopot, amelyben

- 8 GB memória,

- Intel i5-10300H processzor,

- NVIDIA GeForce GTX 1650 videokártya és

- 500 GB-os SSD van.


Szeretném megkérdezni, hogy:

1. Ebben a laptopban mit lehet fejleszteni és meddig?

2. Ha csak memóriát veszek a laptopba, akkor milyen különbség lesz várható gyorsaságot illetően? Van, hogy belassul, de az nem a processzor hibája lenne?


Előre is köszönöm a segítséget!



2022. febr. 15. 23:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"1. Ebben a laptopban mit lehet fejleszteni és meddig?"

Egyrészt a memóriát - 2 darab DDR4 SO-DIMM foglalata van, hivatalosan 16GiB-nyi memóriára bővíthető (elvileg a processzorban - [link] - levő memóriavezérlő többet - 128 GiB-ig - is engedne, de lutri, hogy bővíthető lehetne-e odáig) - másrészt a háttértárakat - van benne egy 2,5"-os SATA3-as meghajtóhely (hivatalosan 1 TB-ig bővíthető), meg egy 2242-es (hivatalosan 512 GB-ig bővíthető)/2280-as (hivatalosan 1 TB-ig bővíthető) M.2 PCIe 3.0 x4 SSD.


A processzor és a dedikált videovezérlő az alaplapra van forrasztva, az nem bővíthető.


Bővebben:

[link]


"2. Ha csak memóriát veszek a laptopba, akkor milyen különbség lesz várható gyorsaságot illetően? Van, hogy belassul, de az nem a processzor hibája lenne?"

Alkalmazásfüggő hogy mire van szüksége - processzorra, memóriára, videokártyára vagy háttértárra. A több memória több tárolókapacitás, a gépnek kevesebbet kell a háttértár swap-területére írnia, ami csak előny.

2022. febr. 16. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! ^^
2022. febr. 16. 18:10
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen gépem van, ha egyéb kérdésed lenne róla, írhatsz.

Én RAM-ot mindenképp vettem bele még 8 gigát, és beletettem egy 2 TB méretű HDD-t a SATA slotba. Csavarokat és rögzítőt adnak a plusz tárolóhoz.

2022. febr. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!