Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Wake On LAN (WOL) konfiguráció...

Wake On LAN (WOL) konfigurációban mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés

Van egy gépem, ami távol van tőlem, de sokat használom, ezért konfiguráltam a wol-t, ez régen jól működött, de most újra telepítettem a gépem, azóta nem működik.


A kikapcsolás után rövid ideig jó, de órákkal később már nem ébred fel.


Amit ismert:

Routeren port forward és a gépnek fix IP beállítva (ezt nem piszkáltam, maradt a működő konfig)


Külső és belső hálózatról sem ébred fel a gép bizonyos idő után, újratelepítés előtt akár egy hét múlva is felkelt. Ez alól kivétel ha nem a gépnek címzem hanem broadcast addressre küldöm, de ezt csak belső hálózatról tudom megoldani, kívülről nem tudok ilyet beállítani (upc connect box nem enged broadcast címre forwardolni)


Eszközkezelőben hálókártya konfigurálva van wol-ra


Gyorsindítás ki/be kapcsolás nem befolyásolt semmit


Lényegében minden ugyan az mint régen, csak most nem működik. Alvó módból és teljesen kikapcsolt állapotból sem kel fel most



2022. márc. 20. 12:39
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!