Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem bootol az SSD-ről a...

Miért nem bootol az SSD-ről a Windows?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elég furi helyzet állt elő, vásároltam egy asztali számítógépet magamnak (Asus B460M Wifi Plus, I7 10700), amibe újonnan szereztem egy Kingston KC2500 NVMe PCIe SSD-t, de arról nem hajlandó bebootolni.


Ezzel szemben engedi feltelepíteni (a BIOS látja is a meghajtót, fent van rajta a Windows). A régi SATA3-as SSD-mre sikerült feltenni (most azt használom), a windows intézőben látom is, hogy feltelepült, csak nem akar arról elindulni. Van bárkinek ötlete?


Köszi a segítséget!



2022. ápr. 24. 10:54
 1/4 anonim ***** válasza:
A Legacy boot/CSM opciót kapcsold ki, majd úgy indítsd el a telepítőt, hogy ez az opció ki van kapcsolva. Természetesen ehhez a telepítő médiának támogatnia kell az UEFI bootot, ha nem támogatja, akkor újat kell készítened ami tudja.
2022. ápr. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ennek csak te lehetsz az oka. Mert valamit (el)állítgattál a biosban.
2022. ápr. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kikapcsoltam, így meg fel sem ajánlja bootolásra a meghajtót. Indításnál így már csak a telepítő usbt kínálja. :-(
2022. ápr. 24. 13:07
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt is kell, a telepítőt indítsd el és ilyen módon telepítsd újra.
2022. ápr. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!