Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik az a laptop márka ami...

Melyik az a laptop márka ami kerülendő és melyik az amit lehet nyugodt szívvel venni? lista?

Figyelt kérdés
Nekem Acer van de sose panaszkodtam rá . Irhatnátok egy listát
2022. máj. 17. 08:01
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
88%

Nincs ilyen, hogy egy-egy márkát úgy ahogy van, kerülni kell. Az olcsóbb típusok minden márkából vackok, a drágábbak pedig jellemzően jók, ez minden márkára igaz.


Én személy szerint Lenovo párti vagyok, de mivel volt olcsó Lenovo gépem is, tudom, hogy milyenek az olcsó szériák. Lenovoból minimum a Thinkpad, esetleg a Thinkbook, amit érdemes megvenni.


Illetve nekem a kb. 2010 után gyártott Dellek voltak mindig is nagy csalódások. Szerintem nagyjából akkor érte el azt a szintet a márka, amikor már csak a márkanév adta az eladások nagy részét, de műszakilag messze nem volt a topon. Dolgoztam olyan 420 ezres Dell laptoppal, ami után sírva menekültem vissz a 150 ezres Lenovóhoz is.

2022. máj. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Asus vélemény ? #1
2022. máj. 17. 08:41
 3/34 anonim ***** válasza:
0%

1#nek igaza van.

Kerüld az olcsó, 130-150 ezreseket és menj a 800e-1 milliós felé, ott már nehéz mellélőni.

Ez kb olyan hogy nem vennék Lamborghinit közlekedésre. Ja, hogy én a traktorra gondoltam, te meg az autóra mi? Nem mindegy márkán belül mire gondolsz.

2022. máj. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
#3 mert régen ezen az oldalon irták hogy pl asus, hp, stb kerülendő rossz anyaghasználat miatt meg hütési gondok miatt amugy max 250 ezerre gondoltam
2022. máj. 17. 08:54
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

2 kérdés szokott lenni, mennyiért keresel és mire akarod használni.

Nyilván ha az igények nagyobbak mint a pénztárca, ott meg kell állapodni valamiben, jobb teljesítmény de gyengébb anyagok (főleg burkolat), esetleg súlyra nehezebb gép, vagy jobb anyag, tartósabb, cserébe nem olyan gyors.


Minden márkában vannak jobb/rosszabb típusok. 250 ezernél inkább kérdés mi van a gépben. Ilyen árban Lenovo, Acer amiből kapsz is valami jobbat.


pl:

[link]

[link]

2022. máj. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

Régebben valóban voltak kerülendő márkák, pl. mindenki tudta, hogy a Fujitsu-Siemnes laptopok ipari hulladékok.


Manapság inkább azt kell nézni, hogy a belépő szintű gépeket kell kerülni, minden márkából. Pl. Az Acer Emachines sorozatát, de az összes márka alsó kategóriáját is.


Dell-ből ajánlható a Vostro és a Latitude sorozat (Inspire már kevésbé).

Lenovo-ból és HP-ből kizárólag az üzleti sorozatot szabad venni.

A mostani Asus-okat nem ismerem.

2022. máj. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
250 ezer az manapság a középkategória legalja. De mondjuk egy Dell Vostro beleférhet, az meg már nem rossz.
2022. máj. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

#5 jól felmentek az árak régen ez a gtx1650-ös laptop azthiszem 200 alatt volt. Minden drága lett :O


talán változik valamit az árfolyam a következő honapokban

2022. máj. 17. 09:06
 9/34 A kérdező kommentje:

leginkább videószerkesztéshez venném (vegas pro 19) meg játékhoz pl nem lenne baj ha pl star wars jedi fallen order futna rajta szépen.


akkor képszerkesztés (photoshop)

2022. máj. 17. 09:09
 10/34 anonim ***** válasza:
Videoszerkesztéshez asztali gépet vegyél, ne lapotpot!
2022. máj. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!