Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mind két ramot megérné betenni...

Mind két ramot megérné betenni a húgom laptopjába?

Figyelt kérdés

Mostanában szándékozok ramokat venni a laptopomba. Jelenleg 16GB van, azonban ahhoz amit csinálok nem ártana kicsivel több.


A húgom laptopjában jelenleg 8gb ram van. Mind a kettő laptop ddr4, így a kompatibilitással nem hiszem, hogy baj lenne.


Az lenne a kérdésem, hogy jobban megérné az én laptopomból mjnd a két egyforma 8GB-os ram modult áttenni a húgom laptopjába, vavy mindegy, ha az úgyse képes 3200mhz-re? (i3 1005G1)


Van előnye annak ha két egyforma ramot reszek bele abba a laptopba, ha úgyse fogja tudni kihasználni őket? Vagy elég lenne simán csak az egyiket betennem, de akkor meg ugye különbözni fognak a modulok.



2022. jún. 15. 21:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy a modulok különbözően néznek ki, az teljesen lényegtelen.

Ha meg a régi RAM modulokat kiszeded, akkor jobban megéri őket a húgod laptopjába betenni, mintsem a fiókba.

2022. jún. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz sok előnye, ha nem használja ki. Ha viszont van elfekvő, akkor rakd bele nyugodtan.

Komoly sebességnövekedést egy SSD rendszermeghajtó okozna, ha még nem az van benne.

2022. jún. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
33%
A hugodba lenne érdemes beletenni XDDD
2022. jún. 16. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy nincs is hely betenni. Ha van is, akkor is max 1 hely van csak. A memóriák az alaplapra vannak forrasztva az ilyen 1005G1 procis gépeknél. És általában 4gb van forrasztva, tehát nagy az esély rá, hogy a cserélhető modulba már van töltve egy 4GB egység, így csak 12 gigára tudod növelni a ramját a tieddel. De a lényeg, hogy a tieddel is menni fog.

Tehát ebben az esetben jobban jársz, ha eladod az összes ramot, és egy 16gigás modult veszel a húgodéba.


Persze az is lehet, hogy 8gb van forrasztva, és mellette egy betölthető slot van, és az is lehet, hogy csak a 8 giga forrasztott van, és nem bővíthető. Utána kell nézni.

2022. jún. 16. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#2 Alapból SSD-vel lett véve, pont ezért.


#4 Igazad van. Erről el is feledkeztem.. Az előző laptopombe is volt integrált ram és ezért oda is 16gb-ot vettem:))

Megnéztem és elvileg itt is ugyan ez a helyzet.

2022. jún. 16. 06:49
 6/7 Morzsi007 ***** válasza:
100%

Te mit csinálsz a laptopon, hogy nem elég 16GB RAM ? Tudom nem sok, de sokszor nem ezzel van a baj.

Itt a munkahelyemen is 64-128 GB RAMok vannak a gépekben, de nem ez a szűk keresztmetszet.

2022. jún. 16. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Főként CAD meg render programokat használok. De van, hogy mellette jó lenne megnyitni egy nagyobb Photoshop fájlt is, csak néha kifagynak a programok.


Habár a legnagyobb ram igényű program a gépemen így is a Cities Skylines nevű játék (bár valójában mindegy mennyi ramod van, úgyis az egészet betölti idővel 😅).


Jövőben meg szeretnék videókat is vágni rajta.

2022. jún. 16. 08:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!