Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Számítógép összerakása Linux-N...

Számítógép összerakása Linux-NAS és Windows alapfunkciókra milyet? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Az alábbi konfigurációhoz milyen alkatrészeket javasoltok?

Kezdve a számítógépháztól: processzor, alaplap, hűtő, tápegység...


Szeretnék egy korszerű számítógépet összerakni, többnyire Linux futna rajta, NAS-nek szeretném használni, de azt is szeretném, hogy ha úgy adódik, Windows "irodai alapfunkciók" és böngészés szempontjából jól menjen rajta, valamint tudjak Windows 11 rendszert is telepíteni rá.


Integrált VGA, jó lenne, valamint 6 SATA port, minimális hőtermelés, csendes működés, lehetőleg valamennyire hordozható legyen.

Ha viszont az árat jelentősen megdobná, a hordozhatóságról lemondok.


Összerakni érdemes egyet, vagy van valamiféle megbízható, brand, előre összerakott és így árult gép ami ezt tudhatja?


200 ezer Ft összegig el tudnék menni árban, meg picit fölé is.



2022. aug. 3. 08:23
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

OpenMediaVault telepítésére gondoltam például.

2022. aug. 4. 10:42
 12/14 A kérdező kommentje:

Ezekhez egyébként milyen táp és ház ajánlott?

Hűtő: adnak hozzá vagy passzívval van? (annyira nem értek hozzá sajnos).

Szellőzés nem probléma ezeknél?

2022. aug. 4. 10:44
 13/14 A kérdező kommentje:

Memóriát milyet érdemes?

Tartok tőle ha én válogatnám össze, valamit nem vennék figyelembe és valamilyen alkatrész "ne mférne el a másiktól" például.

2022. aug. 4. 10:55
 14/14 gentoojedi ***** válasza:

Integrált a cpu meg a hűtője is. Pasztázni nem kell.


Mivel nem tudom melyik lapot választod én a helyedben a következőt tenném. A kiszemelt vwebshop kontaktcímére írnék, belinkelném melyik lapot szeretném és ajánjanak bele való 4 vagy 8GB-os ramot meg amiket még gondolsz.


Táp szabványos. A ház az jó kérdés. Lehet házat nem webshopból rendelnék, azaz megrendelnék mindent ház nélkül és házat meg néznék a környéken számítástechnikai boltban. A mini atx-es ház inkább a merevlemez férőhelyek miatt para. Lehet házból nagyobbat kell venned. Persze rákérdezhetsz a webshopnál is. Esetleg kérd a gépet összeszerelve, akkor úgyis kibukik ha valami nem jó méretileg.

Ami fontos, ha kettőnél több HDD-t zsúfolsz bele, azokat érdemes lehet hűteni. Olyan hát kell, ahol a hddk elé betehető egy 12 CM-es ventillátor. A ventillátoron meg nem érdemes spórolni. Rendes csapágyazott, 4 pines fordulatszámszabályzósat, aminek a fordulatát bios szabályozza a hőmérséklet alapján. Biosban ezt a funkciót be kell kapcsolni.

2022. aug. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!