Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lett a baj a számítógépemmel?

Mi lett a baj a számítógépemmel?

Figyelt kérdés
Kicseréltem benne a memóriát, összeraktam, majd nem kapcsol be rendesen, csak annyi van, hogy bedugom a konnektorba, aztán pörög minden ventiltora és süvít, se kép, se hang, bios képernyő sincs, a rendszer értelemszerűen be se tölt. Javítható még szerintetek?

2022. aug. 3. 22:33
A kérdező szavazást indított:
Szerintem kukaérett.
Javítható.
13 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Ha ennyire nem értesz hozzá miér tpiszkálsz bele? komolyan nem értem az embereket. Ez is egy szakma. Aki nem ért hozzá ne piszkálja.
2022. aug. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ht ennyiből... legalább egy konfigot írtál volna le, csippanás van pl? Régi ramot ha visszateszed beindul?
2022. aug. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Semmi csipogás, a ram jó, egy másik gépben le volt tesztelve. Ha kiveszem, akkor csipognia kellene, de most már akkor sem teszi. És új ramokkal se indul el, csak felpörög magában és süvít minden.
2022. aug. 3. 22:43
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Írj konfigurációt!


De alapvetően ez egy vészmód, azaz nem post-ol, így az alaplap nem.kap információt a processzorhőmérsékletről, ezért maxon pörgeti ventilátorokat.


Mivel a memóriákat csesztetged, ezért ott lehet a gond, tud okozni ilyet (bár normális.alaplapon ma már van visszajelző led erre, a többihez speakert (csipogó) kell csatlakoztatni, ha nincs alaplapra forrasztva). Feltehetően nem kompatibilis a gépeddel az új memória. Rakd vissza a régit. ha nem megy így se, próbáld bele egyesével minden slotba.

2022. aug. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Intel Pentium Dual Core x64, DDR2 2 GB RAM, 240 GB SATA SSD.
2022. aug. 3. 22:51
 6/14 anonim ***** válasza:
25%
Vedd ki az elemet fél órára, a BIOS-nak teljesen ki kell törlődnie, ehhez az kell, hogy minden kondenzátor teljesen kisüljön, mert amíg feszültség alatt van, addig tárolni tud valamennyit. Lehet egy kósza elektromos impulzus miatt memóriaszemét keletkezett a BIOS RAM részében és nem veszi fel a beállításokat sem.
2022. aug. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%
Ez egy elég régi konfig, nincs kosz a slotban? Alaposan tisztítsd ki. Illetve ellenőrizd, hogy nincs-e elgörbülve érintkező a slotban. Lehet a régi még érintkezett, de ahogy kivetted elnyomódott egy érintkező, vagy telement kosszal.
2022. aug. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Az alaplap típusáról semmit nem tudunk. Lehet, hogy ez volt az alaplapnak az utolsó csepp. A prociból elég réginek tűník.
2022. aug. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Valamint azt is nézd meg, hogy nincsenek-e púpos kondik a lapon. Én egy ilyen korú lapon 2020-ban vettem észre a döglött kondikat, ennek ellenére hibátlanul működött, amíg meg nem bolygattam a vidikarit. Utána elhalt (ahogy a kari drivere feléledt hard fagyás, a kurzor se moccant). Másik gépben jól megy a kari, így nem az a baja. Az elektromos hulladékgyűjtőben végezte a lap, a procit és a ramot meg eladtam. A kora ellenére (és a maga korában se egy csúcskategóriás volt) hamar elkelt.
2022. aug. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Biztos a ram frekvencia magas, a másiknak a kisebbik kell. Mivel nincs kép, nem is tudod visszaállítani. Ha Intel Board vagy hasonló, akkor keress olyan jumpert hogy "CMOS Recovery", majd azzal tegyél mindent alapbeállításra. Utána kérni fogja hogy tedd vissza a jumpereket normál állásba és simán el fog indulni fújtatás nélkül.
2022. aug. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!