Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Honnan lehet az tudni hogy...

Honnan lehet az tudni hogy mely mechanikus billentyűzetnél cserélhetőek a swichek és melyiknél nem ???.

Figyelt kérdés
Van egy Spirit Of Gamer XPERT K900 billentyűzetem amelyhez kaptam gomb eltávolítót ami műanyag piros, és swich az az kapcsolóeltávolítót ami viszont fém, na most ha nem cserélhetőek a kapcsolói akkor miért adtak hozzá kapcsoló eltávolítót ???. Láttam már hasonló áron Redragon billentyűzetet amelynél cserélhetőek mert a videóban bemutatják.
2022. aug. 4. 18:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ól. Ehhez sem kaptál kapcsolóhoz semmit.
2022. aug. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
*A leírásból.
2022. aug. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Első válaszoló, írtam hogy kaptam, tessék itt a linkre ha rányomsz akkor látod a képen hogy egy kapcsoló ki van véve a billentyűzetből [link] ennek ellenére a gyártó oldalán írtam egy emailt nekik mert nem tudtam milyen kapcsolókkal kompatibilis ez a billentyűzet és azt írták hogy a kapcsolók nem cserélhetőek, a képen viszont ennek ellenkezője látható.
2022. aug. 4. 18:25
 4/11 A kérdező kommentje:
2022. aug. 4. 18:27
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Az csak illusztráció nagyeszű.
2022. aug. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Illusztráció a kép amin a K900 van ???. És miért kaptam a piros billentyű kupak mellé egy fék kapcsoló kiszedőt is ha nem lehetne a kapcsolót cserélni ???.
2022. aug. 4. 18:53
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha cserélhető a switch, benne van a specifikációban a "hotswap" képesség. A forgalmazó és gyártó szava az irányadó, nem a netes képek és leírások. A billentyűzet termékfotók sokszor megtévesztőek, mert csinálnak egy fényképet pl. az ANSI EN kiosztásról és kész - közben ha ISO magyarnak írja az eladó a billentyűt, akkor az ISO magyar lesz, és melléteszik az 1 db termékfotót aminek semmi köze ahhoz amit kapni fogsz.


A másik lehetőség ha bátor vagy: fogod és kiveszed valamelyik soha nem használt switchet az F-sorból. Ha kijön annak ellenére hogy a gyártó szerint nem cserélhető, akkor nyertél. Ha nem, akkor viszont rántod vele a forrasztást, és sorba kötött forrasztás esetén akár egy egész sor billentyűt kiiktatsz.

2022. aug. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az mit jelent hogy szabadlábas switch ???.
2022. aug. 4. 20:03
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez technikai specifikáció vagy valami egyedi fórumkommentes meghatározás? Sosem hallottam még így. Talán arra gondol, hogy a switch és billentyűk a billentyűzet síkjából kiemelkednek és szabadon vannak (nem a házba süllyesztve), így oldalról nézve látod a switchet. Ennek a szakzsargonban "lebegő", "lebegő gombos", "lebegő design" (és egyéb variációk) a neve.
2022. aug. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Illusztráció a kép amin a K900 van ???."


Illusztráció az optomechanikus kapcsolók működéséről...


"És miért kaptam a piros billentyű kupak mellé egy fék kapcsoló kiszedőt is ha nem lehetne a kapcsolót cserélni ???."


Nem kaptál...

2022. aug. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!