Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Árt a gépemnek ha sokáig be...

Árt a gépemnek ha sokáig be van kapcsolva?

Figyelt kérdés

Tegnap este játszottam, majd két meccs között ledőltem az ágyra nyújtózni egyet, amiből egy 10 órás alvás lett. Belépve maradtam a játékban, és csak reggel vettem észre, és kapcsoltam ki. Ettől lehet valami baja? Hosszútávon persze, most így egyből kétlem hogy lenne bármi.

Annyira érzékeny vagyok ezekre a dolgokra, és annyira próbálok rájuk odafigyelni, hogy még a videokártyát is visszahűtöm 30 fokra mielőtt leállítanám a gépet játék után. :D



2022. aug. 12. 06:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem árt.
2022. aug. 12. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
A villanyszámlanak fog csak.
2022. aug. 12. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz tőle semmi baja.
2022. aug. 12. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Lényegében nem árt. Viszont a villanyszámla az most nem olcsó.


A videokártyának a lassú hőmérsékletváltozás lenne a jobb. Nem kell kihűteni.

2022. aug. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
88%

Na, ujabb kenyszerbeteg... Visszahuteni a VGA-t kikapcsolas elott, azt megis munek? Mire gondolsz ilyenkor, hogy ez is olyan mint a turbos auto amit nem lehet azonnal leallitani mert besul?


Ha azt akarod hogy orokkon-orokke a leghiperszuperebb allapotban maradjon a geped es ne kopjon el semmi se benne, kapcsold ki es soha be kapcsold be tobbet, csomagold be buborekfoliaba es tedd fel a szekreny tetejere egy vastag, femhaloval kibelelt fadobozba. Te lehetsz az a csavo aki nejlonzacskoban tartja a tv taviranyitojat is, hogy ne kopjon meg ne zsirosodjanak a gombok, ugye?

2022. aug. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
16%

én van hogy szórakozásbol belépek a játékba, és benne maradok 3 napig


semmi baja nincs, de én amugy sem kapcsolom ki a gépem soha.

2022. aug. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

4#


Hűtés alatt azt értem, hogy nem 70 fokosan ALT+F4 ezek ki a játékból és kapcsolom ki a gépet, hanem pár percig hagyom járni ez idő alatt szépen lassan hűl vissza a kari, kb mintha neteznék.

2022. aug. 12. 09:02
 8/17 gentoojedi ***** válasza:
74%

Nem hogy nem árt, de sokkal jobb megoldás a gép szempontjából ha egész nap vagy akár hónapokig folyamatosan megy, mintha egy nap 25 lenne ki-be kapcsolva. A tápot, az alaplapot, meg a HDD-t is szopatja a sok ki-be kapcsolgatás. Rezsi szempontjából nem mindegy. Haveri körömben van programozó meg gamer is, aki soha nem kapcsolja ki a gépét, csak néha újraindítja.


#5-nek

"Te lehetsz az a csavo aki nejlonzacskoban tartja a tv taviranyitojat is, hogy ne kopjon meg ne zsirosodjanak a gombok, ugye?"


Volt, amikor az ilyen embereket én is hülyének néztem. Most meg én kérek mindenkit, akit ismerek, hogy tegyen így. Gondolom még nem kellett javítanod távirányítót? Hadd ne mondjam meg milyen gusztustalan trutyikat szoktam kiszedni, amik az emberi bőrdarab és zsiradékból képződik.

Persze mondanád ha elromlik vegyen az ember újat. Mi van ha nem beszerezhető, vagy csak olyan alternatív távirányító, amiről hiányoznak funkciók és így a tv vagy erősítő, de bármilyen más készülék bizonyos funkciója elérhetetlenné válik és emiatt kell új készüléket venni? Akkor mégis olcsóbb megoldás az a 15ft-os zacskó.

2022. aug. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
83%

#8: mindenre van kifogas meg szelsoseges helyzetleiras. A taviranyitot nejlonzacsiban hasznalni ugyanugy kenyszeresseg es/vagy tisztasagmania mint a szonyegre vedoszonyeget es minden napi hasznalatu butorra valami jo igenytelen huzatot vagy nejlonfoliat tenni, nehogy kopjon vagy csak 25 evet birjon mikor birhatna 30-at is.


A kerdezo ugyailyen kenyszeresen ovja-vigyazza azt a gepet, amit amugy jatek kozben kb. leolvadasig melegit es valamiert azt kepzeli, hogy ha 70 foknal siman kilep a jatekabol es kikapcsolja a vasat akkor annak baja lesz. Nem, nem lesz.

2022. aug. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
58%

#5


Én kb. ilyen vagyok. Jól magamra találtam 😂😂😂

2022. aug. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!