Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Árt a gépemnek ha sokáig be...

Árt a gépemnek ha sokáig be van kapcsolva?

Figyelt kérdés

Tegnap este játszottam, majd két meccs között ledőltem az ágyra nyújtózni egyet, amiből egy 10 órás alvás lett. Belépve maradtam a játékban, és csak reggel vettem észre, és kapcsoltam ki. Ettől lehet valami baja? Hosszútávon persze, most így egyből kétlem hogy lenne bármi.

Annyira érzékeny vagyok ezekre a dolgokra, és annyira próbálok rájuk odafigyelni, hogy még a videokártyát is visszahűtöm 30 fokra mielőtt leállítanám a gépet játék után. :D



2022. aug. 12. 06:16
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Igazság szerint semmi baja nem lesz. Attól szokott baja lenni ha egy hosszabb hétvégén mondjuk járatod játék alatt 10-12 órát? Nem. Amíg viszonylag stabil a hőfok, tehát nem ugrál a videokártya 30-80 közt, addig még jobb az életidejének. Az sokkal jobban tud neki ártani ha felhevíted percek alatt komoly igénybevétellel majd lenyomod a hőfokot, de őszintén ha nem gyári hibás darabot fogsz ki, nyersz vele kb 1-2 évet (és akkor 10-15 helyett lesz 12-17 év) miközben 4-5 év után már úgyis cseréled le. Volt értelme? Ha nem cserélsz pasztát akkor esetleg.


A folyamatos leállítás, elindítás viszont HDD-knek annyira nem kedvez, azt én is hanyagolnám. Iskolákban szépen sorban döglenek az olyan gépek HDD-i amit a "gondoskodó" gyerek mindig leállít, csak hogy a köv óránál megint be kelljen kapcsolni, az remekül nyírja amikor szó szerint napi 10-15 indításon megy át.

2022. aug. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyenek szoktak inkabb ártani a gépnek vagy total haszontalan ritualékat vegigvinni.

Mérnökök tervezték a hardvereket, ha kikapcsolas előtt le kellene hűteni azt beleirtak volna a hasznalati utasitasba...

2022. aug. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
39%
ALT+F4 ? Ki lép ki úgy egy játékból egyáltalán? Nekem heteket-hónapokat ment évek óta kikapcsolás melkul
2022. aug. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
39%

Nélkül *


Javítás előtt véletlenül el küldtem...

2022. aug. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyennel sosem foglalkoztam. Ha már nem használok valamit azt kikapcsolom. Legyen az számítógép vagy TV. Eddig sose lett egyiknek sem semmi baja.
2022. aug. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
A ki-be kapcsolgatás többet árt.
2022. aug. 20. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ha belegondolunk akkor ez igaz mindenre, nem csak a számítógépre. Azért már nem hinném hogy akkora tragédia lenne.
2022. aug. 20. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!