Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Töredezettségmentesítésnek...

Töredezettségmentesítésnek lehet értelme egy ssd-n ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Rengeteg videoszerkesztő és grafikai programot használok és hiába vannak gyors ssd-im néha megnyekken a betöltésnél és sokat kell várni.

Gyakran optimalizálom a tárolókat a priform defrag tool-jával, de arra gondoltam, hogy bár tudom, hogy nem ajánlják, 2 havonta egyszer lehet, hogy elbírna egy töredezettségmentesítést mert mégsem 10 helyről kell beolvasnia valamit ha nagyon keresi. Tudom, hogy nem tesz jót a drive-nak, de ha csak akár 20%-al megnöveli a sebességet nekem már megérte a munka miatt. Legfeljebb veszek majd új eszközt, mert az fontosabb, hogy a munkám optimális legyen.


Egyébként 2 db 1 tb m.2 ssd van a gépben. az egyik samsung. egy asus tuf17-es új generációs gép amit fél éve vettem. 32 gb rammal.

11400h proci 3050 gpu


Én úgy tudom minden rendben van a gépen és nem futnak fölösleges programok.

Szóval van értelme töredezettségmentesíteni így, hogy azért nem egy átlag felhasználó vagyok, hanem folyamatosan grafikai és videos anyagokon dolgozom?


2022. dec. 4. 19:57
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
74%

SSD-t NEM defragolunk! Segíteni NEM fog rajta, egy jottányit sem, ugyanakkora rontja a cellák élettartamát!

Tehát mégegyszer: SSD-t NEM defragolunk!

2022. dec. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem ha egyszer kipróbálod, attól nem lesz semmi baja. És egyből látni fogod működött-e a dolog. Mérd le stopperrel előtte, utána
2022. dec. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
59%

#2


Kipróbálhatja, de nem lesz gyorsabb tőle semmi. Az SSD nanoszekundumra pontosan ugyanolyan sebességgel olvassa be az adatokat, bárhol is legyen az eltárolva a lemezen. Ez a működési elvéből fakad, ezen nem lehet optimalizálni.

2022. dec. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
akkor mitől van az, hogy egy ilyen bika erős gépen ilyen lassan loadolnak a programok? ráadásul nem is annyira erőforrásigényes feladatok, sima indítások, startup stb.
2022. dec. 4. 20:56
 5/27 A kérdező kommentje:

olyan nincs hogy 32 gb ram meg 4,5 ghz-es 12 magos procival így szenved egy sima szerkesztőprogram startuppal....

régen 4 giga ramos gyenge laptopommal is betöltöttek ezek a photoshop meg adobe premiere pro meg ilyenek...

Mitől lassú?

2022. dec. 4. 20:58
 6/27 A kérdező kommentje:
ram is 3200 mhzes
2022. dec. 4. 21:00
 7/27 A kérdező kommentje:

970 EVO Plus NVMe™ M.2 SSD 1TB

ez az ssd van benne

2022. dec. 4. 21:03
 8/27 A kérdező kommentje:
itt nem lehet hiba, mi a manótól lassú így is?....
2022. dec. 4. 21:04
 9/27 anonim ***** válasza:

Mert a photoshop sem 100 giga volt, hanem csak 5 régen.

Amúgy meg lehet hogy sokminden fut egyszerre a gépeden.

És milyen az SSD kondíciója?

2022. dec. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Illetve hány százalék a szabad hely az SSD-n?
2022. dec. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!