Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Töredezettségmentesítésnek...

Töredezettségmentesítésnek lehet értelme egy ssd-n ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Rengeteg videoszerkesztő és grafikai programot használok és hiába vannak gyors ssd-im néha megnyekken a betöltésnél és sokat kell várni.

Gyakran optimalizálom a tárolókat a priform defrag tool-jával, de arra gondoltam, hogy bár tudom, hogy nem ajánlják, 2 havonta egyszer lehet, hogy elbírna egy töredezettségmentesítést mert mégsem 10 helyről kell beolvasnia valamit ha nagyon keresi. Tudom, hogy nem tesz jót a drive-nak, de ha csak akár 20%-al megnöveli a sebességet nekem már megérte a munka miatt. Legfeljebb veszek majd új eszközt, mert az fontosabb, hogy a munkám optimális legyen.


Egyébként 2 db 1 tb m.2 ssd van a gépben. az egyik samsung. egy asus tuf17-es új generációs gép amit fél éve vettem. 32 gb rammal.

11400h proci 3050 gpu


Én úgy tudom minden rendben van a gépen és nem futnak fölösleges programok.

Szóval van értelme töredezettségmentesíteni így, hogy azért nem egy átlag felhasználó vagyok, hanem folyamatosan grafikai és videos anyagokon dolgozom?


2022. dec. 4. 19:57
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Vannak erőforrás-monitorozó programok, a legalapvetőbb a Windows beépített erőforrás figyelője. Az legyen megnyitva, amikor olyasmit indítasz el, amitől várhatóan be fog lassulni a gép, és figyeld, hogy melyik erőforrás lesz nagyon leterhelve. A CPU hőmérsékleteket is figyelheted, és esetleg a ventik fordulatszámát.
2022. dec. 5. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
Általában a cpu dolgozik de 3-4 éve egy tized !! ennyire erős cpu-val is megnyíltak a programok....
2022. dec. 5. 10:29
 23/27 anonim ***** válasza:
Egy alsó-középkategóriás, 2 generációval ezelőtti processzorral szerelt laptop, belépőszintű vga-val mióta bika gép?
2022. dec. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

ssd egyébként sincs értelme

ha lassú a renszer, máshol kell keresni a hibát

2022. dec. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

A töredezettségmentesítésnek már 10 éve is csak amolyan mitológiai jelentősége volt. Amikor ez legutoljára számított valamit, az az MFM merevlemezek kora volt. Na jó, meg utána még egy pár évig. De amikor már agyon vannak tömve gyorsítótárakkal a vinyók, ráadásul már rég nem FAT-ot használnak, elképesztően minimális az így nyerhető teljesítmény.

Flash-alapú tárolóknál meg végképp nincs értelme, egész egyszerűen a fizikai jellemzőiből adódóan.

2022. dec. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Válts duplaprocis ddr3 platformra tengernyi rammal és dolgozz ramdiskről. 🙃
2022. dec. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Előbb tényleg a hardver legyen ellenőrizve.

Crystaldiskmark

2022. dec. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!