Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » HDD: külső ház hibája miatt...

HDD: külső ház hibája miatt fájl-sérülés előfordulhat? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Régen hallottam olyat, hogy például külső ház, vagy rack adatátvitel esetén hibázott, a másolt fájl vagy fájlok véletlenszerűen megváltoztak, ami azt jelentette, hogy a tömörített fájlok megsérültek, a tömörített formátumban tárolt fájlokat pedig nem lehetett használni stb.

Mennyire gyakori ez?



2022. dec. 31. 17:09
 1/5 anonim ***** válasza:
A régi (főleg usb2-es) külső házak nem tolerálják a nagy 1-2 TB-os hddket, ezért beleírnak azok tartalmába ezen méret felett. Ellenőrizni kell a ház gyártói adatlapját.
2022. dec. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nekem is van ilyen házam, de nem írt bele, csak annyi történik, hogy "nem látja egyben", például 2 tb felett nem hajlandó látni, egy külön 700 mb-s partíciót lát, valami ilyesmi.
2022. dec. 31. 20:16
 3/5 anonim ***** válasza:

2/

Az nem hiba hanem természetes jelenség ha 3TB hdd-t mbr-re inicializálsz gpt helyett. Független az usbtől.

2022. dec. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ha nincs rajta semmiféle partícióstábla (helyén nullák vannak mint ahogy az egész lemezen), akkor is így látja. Nem látja egyben a területet.

Egyébként a kérdés az volt, hogy spontán fájlmásolás során mennyire gyakori, hogy a ház hardverhiba miatt a fájlok véletlenszerűen sérülnek?

2023. jan. 1. 03:51
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálam fordult ilyen elő.. utána ki is dobtam az usbs cuccot. És egyik hameromnál is volt.. igaz neki egy ebays olcsó cuccal. (Az enyém se volt tul drága, de magyar boltban vettem)

Szóval sztem ez már elég gyakorinak mondható.

Egyébként nem sérült meg sok adat, na de hát akkor is... compare után csak néztem, hogy mi az hogy pár 100GB-ban néhány nagyonbb filet különbözőnek mutat, mert pár bit módosult... százalékosan tényleg elhanyagolható volt a különbség, de újra másoláskor is előjött... másik kerettel pedig jó volt... szóval tuti a keret volt hibás. Mindez egyébként kb 10 éve volt...

2023. jan. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!