Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Programozasra milyen laptopot...

Programozasra milyen laptopot ajanlanatok?

Figyelt kérdés
Elkezdtem tanulni a programozast de mivel sokat ingazok es magantanrhoz is fogok menni ezert laptopot szeretnek venni. Tudnatok ajanlani olyan laptopokat, amivel problemamentesen tudni fogok programozni? Jatszani nem fogok rajta.

2023. jan. 11. 20:54
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Szinte bármelyiket, de RAM azért legyen benne, 16GB kell ahhoz, hogy ne kelljen azon gondolkozni, hogy mit zárj be az IDE, a böngésző meg a sok egyéb memóriazabáló electron app közül.
2023. jan. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Hardwareapro, olcsó tényleg 10e ft kategória elég ha lehet fel kell bővíteni a ram méretét és fel kell telepíteni valami szimpatikus linuxot mint vagy Ubuntu,
2023. jan. 18. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim válasza:

Van benne 16GB RAM, illetve egy 250 GB-s SSD, akkor már jó vagy, nem

kell várnod nagyon hogy betöltsön maga a rendszer, etc.. etc..

2023. ápr. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
0%
#13 Volt a gépemben (a Win 10 alatt) kemény 4GB RAM. Nem volt kényelmetlen, de tettem alá még 8GB-ot játék miatt, és mi történt? Semmi! Nem érzem, hogy hirtelen megtáltosodott volna, de nem is vártam ilyet, csak azok kedvéért, akik szerint "ma már 16GB a minimum". Játszani amúgy mégsem volt kedvem azóta. Ez a 250GB-os SSD meg nem tudom, hogy jön ide, bár új gépet valóban nem nagyon árulnak ez alatt. Mindenesetre a Surface Go 2 (Win 11 Pro) tabletemben 64GB van, és egyáltalán nem érzem kevésnek, mert csak 35,4GB foglalt.
2023. ápr. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

"#13 Volt a gépemben (a Win 10 alatt) kemény 4GB RAM. Nem volt kényelmetlen, de tettem alá még 8GB-ot játék miatt, és mi történt? Semmi!"


Valóban, ha nem használod a RAM-ot és marad szabad, akkor nem fog történni semmi, magától a memóriától nem lesz gyorsabb semmi. Viszont annak a hiányától minden belassul. Akkor sem "túl" vészes a memória hiány, ha egy nagyon gyors SSD van a gépedben és a virtuális memória van olyan gyors, hogy általános feladatoknál nem veri ki a szemedet, hogy egyébként már nincs szabad RAM. (Pl. a Mac utóbbi pár év laptopjai ilyenek).

Azonban ne akarjuk már beadni azt senkinek, hogy 4 giga rammal kényelmesen el lehet lenni. 8 alá nem mennék, de ha a jövőállóság is szempont és nem akarsz 1-2 év múlva RAM-ot venni és berakni a laptopba, akkor inkább 16-al illik venni, akkor is ha nem akarsz vele programozni. Komolyabb fejlesztői munkáknál, nagyobb projektnél még ez is kevés lesz, de ezt nyilván majd az ember tudja magától is.


Csak hogy tudjuk hová helyezni a 4 giga RAM csodás vélhető teljesítményét a válaszolónál: épp keresek estére egy megtekintésre érdemes filmet, meg van nyitva kb. 2 tucat tab a Chromeban, javarészt filmkritikák, imdb oldalak és hasonlók. Csak a Chrome eszik meg most 3 giga memóriát.

Úgy, hogy nincs megnyitva más program, csak pár minimális dolog fut még a háttérben (Google Drive meg hasonlók), a rendszer jelenleg 8,8 giga memóriát használ összesen. :)

Most ha aktívan dolgoznék, akkor a böngésző mellett futna egy vagy kettő Visual Studio, jó nagy projektekkel, esetleg mellé egy Visual Studio Code, egy SQL Manager Studio, 1-2 excel meg word fájl megnyitva és hidd el, hogy olyan szépen zabál meg így egy gép 15-20 giga memóriát, mint az álom. :) Aztán ha nyom az ember még egy buildet is, akkor lesz ne mulass. Persze aki még csak tanul, az nem fog nagy projektekkel dolgozni, de 16 kelleni fog a nem szenvedős multitaskinghoz...

2023. ápr. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Azt azért nem írtam, hogy bármire elég. Én pl. nem tartok nyitva feleslegesen 2 tucat tabot, csak esetleg 5-6-ot néha. Tudom, más 50-et is, valaki meg csak pl. a Facebookot... Ehhez Win 10-en elég 4GB. Nézd csak meg, milyen gépeket árulnak ennyivel (a drágákkal kezdd). A programozás is nagyon tág fogalom.
2023. ápr. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

"Ehhez Win 10-en elég 4GB."


Ja, lehet hogy éppen most, ha mindig 1-2 tabot tartasz nyitva, nem fut a háttérben semmi, nem nézel nagy felbontású videót, nem hallgatsz közben a háttérben zenét és úgy abszolút tényleg mindig egyetlen dologra használod a gépet, akkor valahogy eldöcöghet, abszolút nem ajánlanám.


"Nézd csak meg, milyen gépeket árulnak ennyivel (a drágákkal kezdd)."


Árukeresőn ránéztem, a drágák közül mindegyik amit megnéztem, az ezer éves beragadt készlet, teljesen irreális árazással, jellemzően teljesen noname, valószínűleg már nem is működő webshopon. 2016-os laptop van fent 4 giga memóriával, gyenge processzorral, rossz kijelzővel, ócska HDD-vel, videókártya nélkül 580 ezerért... ha ez szerinted egy valós ajánlat, akkor valószínűleg nem értesz te semennyire a laptopokhoz.


"Mindenesetre a Surface Go 2 (Win 11 Pro) tabletemben 64GB van, és egyáltalán nem érzem kevésnek, mert csak 35,4GB foglalt."


Ezt is azért érzed elégnek, mert valószínűleg a világon semmit sem csinálsz azzal a tablettel, csak böngészel. De én még erre is nagyon karcsúnak érzem, nem tudsz mondjuk normális minőségben rárakni egy fél évadnyi sorozatot. :)

2023. ápr. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem is 10, de 1-2-nél több lap is elfér, ahogy írtam, Full HD videónak pedig ehhez semmi köze, amúgy ment gond nélkül. Valóban elsősorban böngészek rajta, és semmi komoly nem fut a háttérben, de akkor sem igaz, hogy ez semmire, vagy szinte semmire nem elég. 8GB-ban már lehet lubickolni, 16GB-ra nincs mindig szükség, és szerintem 5 év múlva sem lesz (hacsak nem AAA játékhoz).
2023. ápr. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Egyébként nem a legújabb ugyan, de ebben 11. gen. i3 és 4GB RAM van: [link]

Szintén: [link]

Arra céloztam, hogy nem csak budget gépekbe tesznek néha csak ennyit.

2023. ápr. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

"ez semmire, vagy szinte semmire nem elég"


A böngészés az a szinte semmi kategória, főleg ha 1-2 tabbal csinálod, mint 20 éve csináltuk. :)


" 8GB-ban már lehet lubickolni,"


8 giga memóriával, csakúgy mint a 4-el, valószínűleg szinte állandóan fog virtuális memóriát használni a rendszer.


"Arra céloztam, hogy nem csak budget gépekbe tesznek néha csak ennyit."


Hidd el, hogy ezt senki sem veszi meg 4 giga memóriával. :) Az első dolga lesz a delikvensnek, hogy már a boltban belerakat még legalább 8-at.

Egyébként ez egy igencsak belépő szintű hardver, azért ilyen drága, mert Dell, ami hajlamos abszolút túlárazni termékeket, továbbá mert érintő kijelzős mindkettő.

2023. ápr. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!