Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen funkcionalis programnye...

Milyen funkcionalis programnyelvet ajanlanatok tanulasra? (bov lent)

Figyelt kérdés

Nem vagyok hivatasos programozo, inkabb hobbibol programozok csak (weblap, kisebb Python scriotek etc) es amolyan "agytorna" jelleggel gondolkozok funkcionalis programozas tanulasan/gyakorlasan. Ilyen teren egy fel evnyi kurzus a tapasztalatom (comkon lisp alap szinten -- szivesen lemondanek a sok zarojelrol) es az sem art, ha kesobb esetleg hasznositani tudnam tudasom (valoszinuleg webes alk. celjara).

Erlang, Haskell amiken jobban gondolkozok, de ha jo ervek szolnak Lisp (valameny megvalositasa) mellett, akkor nyitott vagyok arra is.



2016. nov. 12. 04:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Clojure :)
2016. nov. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az Erlang és a Haskell inkább oktató nyelvek. Scala talán a legelterjedtebb és a JVM miatt rengeteg lib van hozzá. Ha a Lisp mellett maradnál akkor egyértelműen a Clojure a megfelelő választás, de amikor legutoljára néztem még elég gyerekcipőben járt, valószínűleg ez változott azóta.
2016. nov. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Haskell tanulásra szerintem kiváló nyelv, tisztán funkcionális, szóval nagyon jól adja át ezt a szemléletmódot. Elhelyezkedni is el lehet vele, bár nem a legkeresettebb. A fentiek mellé én esetleg még az F#-ot javaslom, ezt a gyakorlatban is jobban használják (bár ez már nem tisztán funkcionális nyelv)
2016. nov. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!