Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek lesz baja egy...

Szerintetek lesz baja egy öreg (90'es) számítógépnek a mínusz közeli időben?

Figyelt kérdés
Vagy egy afféle retro pincém, de idén egyáltalán nem fűtöttem ott. Pedig van pár régi rádió, hangalak, egy tv, meg egy igazi régi DOS alapú számítógép, ebben a pincében szoktam nosztalgiázni, kicsit visszaidézni a régi érát. Csak ugye, ott most nem tudok befűteni. Eddig 6-8 fokra hűlt le a pince, szerencsére nem volt hideg a tél, de ha esetleg beütnek a mínuszok, lecsúszik 2-3 fokra a hőmérséklet, lehet bajuk ezeknek az eleve is veterán gépezeteknek?

2023. jan. 13. 16:39
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Menő lehet! (bocs az offért)
2023. jan. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, csak ne kapcsold be amíg hideg van.
2023. jan. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A hideg nem gond. A pára az igen
2023. jan. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 P.O.C. ***** válasza:
100%
Igen, akkor van ha lecsapódik a pára belül. A korrózió tönkreteszi.
2023. jan. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Személyes tapasztalatom szerint az üveg felületek simán repednek, ha van bennük valami feszültség.

Nem lesz Baja, hiszen az egy város.

2023. jan. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én huzamosabban nem tárolnám ott ha nyirkos is az a pince.
2023. jan. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

30 év közeli elektronikai eszközök már áltó helyükben is meghibásodhatnak. Az elektrolit kondenzátorok valószínűleg már az életük végén járnak, a hűtőborda ragasztók és hővezető paszták is valószínűleg elöregedtek már. Láttam már olyat, hogy 486 prociról egyszerűen leesett a ragasztott hűtőborda.


A hőmérséklet maga fölülről fagypont közelben még nem súlyos. Általában a tárolási hőmérséklet-tartományon belül van még. Nedvesség, párakicsapódás (fém felületeket szereti), párakicsapódás által rossz helyre bemosott por és úgy általában a hőingás viszont már sokkal nagyobb gond.


Szerintem érdemes lenne elgondolkodni az alagsor szigetelésén és valami minimális fűtésen, hogy ne essen le nagyon a hőmérséklet. Amit pedig ténylegesen csak tárolsz és nem használsz (tartalék alkatrészek), azt ESD zacsiban, lehetőség szerint szilikagéllel tárold. Mindkettő filléres tétel az ESD tasak kb. 150-200 forint/db, a szilikagél kb. 5-6 ezer forint/kiló.


Szerintem nem túlzás rászánni azt a kb. 500 forintot például egy Voodoo kártya biztonságos tárolására.

2023. jan. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!