Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az asztali gépem bedugása...

Az asztali gépem bedugása miért csapja le az egész házban a villanyt? 26F

Figyelt kérdés
Adott az asztali gépem amit a tavaly novemberi csere óta akárhányszor bedugok mindig azonnal lecsapja az áramot a házban és nem tudom,hogy miért.Táp csere az volt mivel pont azért vittem mert az sült ki korábban aztán talán ez is lehet az oka mindennek?Aztán lehet hülyeséget mondok.

2023. jan. 29. 17:59
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:

Bocsánat tényleg nem írtam le

Igen visszalehet kapcsolni miután lecsapta a a villanyt.Itthon meg már kapásból mondják hogy azért csapja le mert szart raktak bele mert csak átvernek,lehúznak engem stb

2023. jan. 29. 18:54
 12/32 anonim ***** válasza:
81%

Az ÁVK (Fi relé) old le, vagy a kismegszakító?

Le tudnád fényképezni azt az akármit ami le szokott kapcsolni? (Olvashatóan, jól megvilágítva, nem valami fekete pacát linkelj ide, mert megharaplak!! :D)

Mondjuk ide töltsd fel és a linket válaszba másold be:

[link]

2023. jan. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
0%
igen ezek szerint nem zarlat van sztem egyszeruen kicsi a bizti es nem birja a gepet ezzel sokat nem tudsz kezdeni csak annyit hogy nem huzod ki a gepet vagy cserelhetsz is biztit de semmi ertelme tul maceras
2023. jan. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
51%

13. azért egy 13900+4090 sem fogja leverni a 10A-es kismegszakíót! Még akkor sem ha van a házban 20 db 14 centis ventillátor és 10 db merevlemez.

10A 230V-on 2300W-ot jelent. Szerinted melyik gép fogyaszt ennyit konstans? Ehhez már nagyon durván kéne nyomni a fortnájtot!

Egy B10-es kismegszakítónak is kell 30-50A mire leold. Az a konnektorba dugásnál is látható ívet húzna és durrannak és meglátszana a hosszabbítón is.

Fogadok hogy az ÁVK old le, nem a kismegszakító. Várjuk a képet!


Modik tegyétek át az elektronikusba, ott még hozzáértők is vannak, köszi!

2023. jan. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
57%
Ja csak itt bedugasrol van szo okoskam a tap egyszeruen annyi aramot vesz fel hirtelen hogy leveri... sajat tapasztalat igaz itt van meg mellette par dolog de ha egybe felnyomom levagja pedig ez 16A siman lehet hogy ott csak 3-8 amperos a bizti
2023. jan. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
36%

Látszik hogy süket vagy hozzá... Attól hogy bedugod még nem flg felvenni kb semmit.

Ha pedig a kérdező 3 hónapja nyekteti így a gépet, konnektort, akkor annak komoly nyoma lenne már.

2023. jan. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
44%
mar hogy a bajba ne venne fel sokat te ertelmes szerinted a kondi es tarsai nem toltenek fel egybol? a konnektornak meg siman birnia kell... egy meretes toroid trafo is felvesz vagy 100 ampert bedugasnal meg se robban fel egy konnektor se attol mert beledugtak egy vegfokot... es akkor en itt fejeztem be veled mert latszik boven nem ertesz hozza
2023. jan. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
0%

Akkor miért nincs itt napi 100 kérdés erről? A te állításod szerint minden számítógép bedugásakor le kellene oldania a kismegszakítóknak. Nekem 1993 óta van számítógépem, azóta egyetlen alkalommal sem vert le egyik gépem sem egyetlen kismegszakítót sem.

Mi a helyzet egy irodában, vagy tanteremben ahogy 10-20-30 gépet kapcsolnak be egyszerre?

2023. jan. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
3%
na jo ez annyira szanalmas hogy muszaj folytatnom... kezdjuk azzal hogy kerdezonek valoszinuleg alapbol kisebb bizti van mint mashol 2 te meg azt se tudod megkulonboztetni hogy mi az a bedugas meg bekapcsolas mikor bedugod feltolt az egesz tap mikor bekapcsolod nem tolt fel semmi mert mar bevan dugva de minek is eroltetem mikor nem ertesz az egeszhez de hatha egyszer valakinek jol jon...
2023. jan. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:

Ahogy pár válasszal ezelőtt mondták itt a kép és mindig a jobb oldali csapódik le.

[link]

2023. jan. 30. 05:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!