Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az asztali gépem bedugása...

Az asztali gépem bedugása miért csapja le az egész házban a villanyt? 26F

Figyelt kérdés
Adott az asztali gépem amit a tavaly novemberi csere óta akárhányszor bedugok mindig azonnal lecsapja az áramot a házban és nem tudom,hogy miért.Táp csere az volt mivel pont azért vittem mert az sült ki korábban aztán talán ez is lehet az oka mindennek?Aztán lehet hülyeséget mondok.

2023. jan. 29. 17:59
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
12%
igen a lepontozassal ellentetben megint csak nekem volt igazam mivel ez bizti es latszik 10 amperos tehat igen nagy esellyel csak azert veri le mert alapbol kicsi es a tap tul nagy aramot vesz fel mikor bedugod ezzel annyit tudsz tenni hogy a gepet folyamat aram alatt tartod
2023. jan. 30. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:
Ezt ésszerű ék tartom viszont ha ki be húzgálnom mint eddig akkor ott gond van de remélem miután visszajön a szervizből már nem kell ki be húzni
2023. jan. 30. 07:02
 23/32 anonim ***** válasza:
Sajnos ezt egy egyszeru szerviz nem oldja meg kb minden tap ilyen max a kisebb szarabb tapok vesznek fel kevesebb aramot esetleg meg lehet probalni egy ilyet [link] nem tudom segit e a probleman de elvileg 10 ampernal kapcsol igy lehet csak az eloszto kapcsolna le vagy meg lehet venni lagy inditot de azt csak hozza ertoknek ajanlom
2023. jan. 30. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
sz*r a konnektor vagy a vezeték
2023. jan. 30. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
0%

Az a lényeg hogy neked igazad volt nem pedig az hogy kérdező problémáját megoldjuk? Szép!!

Ha akkora baj van a tápegységben hogy leveri a kismegszakítót akkor nem kéne arra utasítani hogy hagyja bedugva! Ha leégeti a házat akkor majd befogadod őket??

Kérdező próbáld ki másik konnektorban a ház telejesen másik végén a gépet és ha van másik kábel akkor azza is. Bár borítékolható az eredmény.

Vidd vissza ahol cseréték a tápot és vágd a fejükhöz! Csak azt el ne mondd hogy 3 hónapja használod így a gépet, mert ki fognak röhögni. Mondd azt hogy a hétvégén kezdte csinálni.

Hidd el nyugodtan amit az ékezet nélküli nagyokos mondd. De! azon azért gondolkodj el hogy ez nem mindennapos dolog! Nem minden gép veri le a kismegszakítót bekapcsoláskor, üzemszerűen nem is szabadna nekik leverni! Nálam is van 4 db nagy teljesítményű gép és 30 éve vannak gépjeim, még a Vargáné és tsa tápegységek sem verték le a 10 A-os megszakítót. A munkahelyemen sem tapasztaltunk ilyent. Ha egy számítógép leveri a megszakítót akkor a mikrosütőnek, vízforralónak, hajszárítónak is minden alkalommal le kellene vernie.

Ezzel csak arra akarok utalni hogy a gépedben valami nagyon nem jó! Valami olyan probléma van ami működésbe hozza a védelmi berendezést ami azért felel hogy egyik gép se gyújtsa rátok a házat!

Amúgy ezt a kismegszakítót is meg kellene nézetni, mert nem arra vannak tervezve hogy naponta többször lecsapassák. Lehet elfáradt már az is.

2023. jan. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
12%
kepzeld el az en 35 ezres evga tapom is ilyen de ahogy latom meg mindig nem jutott el a tudatodig hogy a kondi feltolt ami termeszetes dolog es semmi baja a tapnak de kar neked barmit is mondani mert mikor nem jott be az avks hulyeseged egybol jossz a kovetkezo baromsaggal
2023. jan. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:
Végül megoldódott a helyzet vagyis remélem.A géppel nem volt semmi baj csak a bekapcsoló gombja volt hibás amúgy semmi baja viszont az egyik válaszoló tanácsára vettem egy túlfeszültség védőt aztán meglátjuk mi lesz.
2023. jan. 30. 16:03
 28/32 anonim ***** válasza:
0%

"kepzeld el az en 35 ezres evga tapom is ilyen"

Nem akarom elképzelni!

Vidd vissza te is! Vagy vegyél egy normális tápot. Evga-t csak a lúzerek használnak. 35k egy tápért elég kevés.


"de ahogy latom meg mindig nem jutott el a tudatodig hogy a kondi feltolt"

Feltöltődik. Próbáljuk meg magyarul folytatni a vitát ha kérhetem!


"ami termeszetes dolog es semmi baja a tapnak"

Nem az ha MINDEN bedugáskor leveri!


"de kar neked barmit is mondani mert mikor nem jott be az avks hulyeseged egybol jossz a kovetkezo baromsaggal"

Nincs itt semmi következő baromság!

Annyit mondtam hogy valami gond van azzal a táppal. Ez a kijelentésem végig ugyanaz maradt. Most is ezt mondom. Két probléma lehetséges: az ÁVK vagy a táp belső hibája miatt old le a megszakító. Ezt a kettőt mondom tegnap óta. Nincs semmi más, semmi következő.


De tudjátok mit... csináljatok amit akartok. Felőlem akár fel is robbanhat az a szar. Én szóltam hogy nézesse meg!

A bölcsészek miatt fog pokolra jutni ez a világ! :D

2023. jan. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Azt lehet tudni hogy a tápon lévő kapcsoló vagy ami a gépet kapcsolja az volt rossz? A 28ast hagyjuk szerintem aki szerint az fsp tápok rosszak (evga oemje) azzal kár vitatkozni
2023. jan. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:
Nem tudni hogy mi kapcsolta le viszont a szervizes azt mondta hogy a biztosíték nem bírja és azért csapódik le ahogy tette azt most is.Hát ez van.Nem kell ki-be huzogatni a kábelt és nem lesz gond viszont most is hallgatnom kell hogy milyen szemét a szervizes hogy olyat rak a gépbe ami lecsapja a házat.
2023. jan. 30. 16:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!