Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új laptopot szeretnék vásároln...

Új laptopot szeretnék vásárolni. A Macbook air M1 megfelelő választás lenne?

Figyelt kérdés
A laptopot főleg zenei produkciók előállitásához, hangszerek felvételére és élő fellépéseken szeretném majd használni. Ableton Live, Logic programot szeretném majd futtatni sok sávval,pluginnel, illetve ha fellépésem lesz, egy stabil számitógépet szeretnék ami nem fagy le koncert közben. Képes ezt hozni egy Windowsos gép is, vagy csak a Mac? Hogy koncerteken látom, szinte mindig Macbookot használnak a DJ-k, producerek. Bárki javaslatát szivesen fogadom, különösen azokat akiknek ebben van már tapasztalata. Köszönöm!

2023. márc. 5. 20:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%
Inkább Macbook Prot vegyél. Az Airben nincs aktív hűtés, ezért nem ajánlom komolyabb feladatokra.
2023. márc. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A Pro kb 200 ezer forinttal több ...megér annyit a hűtés?
2023. márc. 5. 20:48
 3/14 anonim ***** válasza:
41%

Természetesen képes erre egy Windowsos gép, amennyiben van az általad említett szoftverek működnek Windows alatt is.


Gondolom - de nem értek a zenéhez - a sok sávval való munka memória és processzor igényes művelet. A MacBook Air-ba tudtommal maximum 16 gira RAM lehet, ami valljuk be, hogy manapság már inkább a belépőszintet kéne hogy jelentse a félprofi felhasználásnál meg főleg. Nem tudom, hogy ebből mennyi idő alatt fogy ki komoly munka alatt és kezd el vadul virtuális memóriát használni, ami SSD ide vagy oda, jóval lassabb.

Továbbá az M1-es processzort mindenki úgy emlegeti, hogy az aztán nagyon hű de erős, a valóságban viszont egy jó középkategóriás AMD vagy Intel szintjén volt/van. Az igazi was ist das az benne, hogy marhára keveset fogyaszt, ugyanis lényegében ez egy olyan típusú processzor, amiket tabletekben és mobilokban szoktak használni, viszont azokhoz képest tényleg erős. Tehát egy hosszú élő fellépésen is valószínűleg bírná végig aksiról, már ha ez releváns követelmény.

2023. márc. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
67%

Ja igen, még valami eszembe jutott: fogalmam sincs, hogy milyen csatlakozók kellenek egy laptopra az ilyen műveleteknél, de azt is figyelembe kéne venni, hogy az Air-on alig van valami.

A Pro pedig nem csak abban több, hogy van aktív hűtése. Bár ez nem olyan dolog, amit komolyabb munka mellett el lehetne hanyagolni, hiszen amint túlmelegszik a gép, visszaveszi a teljesítményt. Aktív hűtés nélkül ez hamarabb bekövetkezhet.

2023. márc. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
48%

"A Pro kb 200 ezer forinttal több ...megér annyit a hűtés?"

Ha a pénz ennyire nagy szempont akkor nem is vagy te komoly zenész. Ha nem tudod kitermelni egy normális Macbook Pro árát, akkor egy normális windowsos gép árát sem fogod tudni - mert ugye abból is komolyabb kellene és azt sem szotyiért adják már. Az a kategória ami neked kell windowsosban is drága.


"ez egy olyan típusú processzor, amiket tabletekben és mobilokban szoktak használni"

Az at A sorozat. Az M sorozat asztali SoC!

Az Airban azért gyenge, mert nincs hűtve sehogy. És abban a legalapabban még butább is az M1.


[link]

2023. márc. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"Az at A sorozat. Az M sorozat asztali SoC!"


Én itt most arra próbáltam teljesen laikus szinten utalni, hogy ez egy ARM processzor.


"Az Airban azért gyenge, mert nincs hűtve sehogy."


Most csak egy random lista:

[link]

Az alap M1 az 57. rajta. Nem hiszem, hogy ezeknek a listáknak bármi köze van a hűtéshez, nem csak az Air-be tettek M1-et.


Itt egy másik:

[link]


A semmi extrára nem használt 2,5 éves, 340 ezres laptopom középkategóriás AMD processzora is erősebb.

Ettől függetlenül, még egyszer megemlítem, hogy egyáltalán nem rossz ez, főleg ARM szinten.


"Ha a pénz ennyire nagy szempont akkor nem is vagy te komoly zenész."


Szerintem eléggé egyértelmű a kérdésből, hogy nem egy olyan zenész, aki ebből él. Nem tudom miért kell így nekitámadni. Én sem fizetnék ki a hobbimra feleslegesen 200 ezret, ha nem muszáj.

2023. márc. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem vagyok komoly zenész valóban, de kezd összeállni egy produkció (első eddig) és már a demók alapján kilátásban vannak fellépések a közeljövőre, addig szeretnék egy megbizható laptopot ami nem fagy le a szinpadon, hiszen valljuk be elég kellemetlen lenne egy kék halál. Egy ismerősömnek 400 ezres lenovoja van és mondta hogy egy komolyabb tervező program közben már előfordult lefagyás, amivel elveszett munkája is. Később lehetőség szerint váltanék természetesen felsőbb kategóriás Pro-ra ha már kitermeltem. Egyébként köszönöm a hozzászólásokat. Ha esetleg gyakorlattal rendelkező DJ, producer hozzászolna, köszönettel fogadom tapasztalatait!
2023. márc. 5. 23:40
 8/14 anonim ***** válasza:
51%

"addig szeretnék egy megbizható laptopot ami nem fagy le a szinpadon, hiszen valljuk be elég kellemetlen lenne egy kék halál."


Én nem akarok túlozni, de a legutóbbi emlékem egy kékhalálról az 2016-os. Lefagyást pedig ugyanúgy láttam már (saját) Apple készüléken, nem is egyszer. MacBookon is.


"Egy ismerősömnek 400 ezres lenovoja van és mondta hogy egy komolyabb tervező program közben"


Szoftverfejlesztő vagyok, 1 millás windowsos laptopot is láttam lefagyni, meg 2,5 millás MacBookot is. Ez igazából mindenhol előfordul ritkán. Évente 1-2 alkalomról beszélünk.


Ha csak a lefagyásra meg a kékhalálra szeretnéd kihegyezni a tapasztalatokat, akkor teljesen felesleges kifejezetten DJ-ket kérdezni.


Viszont ez a kérdés is tipikusan olyan, mint másik ezer: számodra sok pénzt szeretnél kiadni egy vágyott eszközért és külső megerősítésre vársz. A legtöbb újonnan kapható Mac a saját kategóriájában jó eszköz. Ha te ilyet szeretnél venni, akkor vegyed nyugodtan. Nem kell azzal takarózni magad előtt, hogy ezek "ritkábban" fagynak le vagy hasonló. Ez egy érzelmi döntés is. Már most látom, hogy ha nem Macet vennél, akkor évekig azon rágódnál, hogy "mi lett volna ha...". Meg saját magadat szidnád, ha 3 év múlva egyszer lefagyna munka közben a laptop.

2023. márc. 6. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
40%
Nem vagyok zenész, de az a gyanúm, hogy ez nem igényel erős (és drága) gépet, de ha úgy is lenne, egy esetleges lefagyás oka nem az lenne, hanem hibás hardver, vagy (zenei) szoftver, előbbi manapság már nagyon ritka. Szerintem érdeklődj inkább zenész fórumokon.
2023. márc. 6. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szerintem egy M1 vagy M2 Mac Mini elég kell legyen. Az nem throttlingol, az egész egy nagy ventilátor. Egy monitort, billentyűzetet, egeret el kell tudj csomagolni, gondolom menni fog. 16G ramot optimálisnak gondolom, ha nem azon akarsz videót vágni. Legalább 256G (körüli) SSD jó lenne, és külső, sokkal nagyobb SSD-n kell legyen a projekt.


Platformtól függetlenül, termelésben a stabilitást azzal biztosítod, ha

0. Először is KISS, Keep It Stupid Simple (vagy hasonló...), semmi indokolatlan komplexitást ne vigyél bele! Az összes többi pont ezt implementálja.

1. Ne frissíts semmit, amíg nem feltétlenül szükséges, és nem győződtél meg róla, hogy jócskán kipróbáltan kőstabil! Fussanak le az early birdök, te ne legyél köztük! Driver ha jó, marad.

2. Offline munkagép. Csak nagyon indokolt esetben lásson netet! Vírusirtó legyen szükségtelen, fellépés közben véletlenül se fusson! Minden frissítgető ugyanígy legyen akár házirend szinten kilökve! Legyen egy komplett listád ezekről arra az esetre, amikor ott a frissítés ideje bármire is!

3. Élesben csak jól bejárt utakat használj, ne kezdj innoválni! Ugye adott egy eleve faék projekt (kevés plugin, nincsenek késések, szinte 0 CPU use, minden sample ramba töltve). Arra van, hogy a kezed alá adjon mindent, ami kell, és semmit, ami nem kell... Legyen kigyakorolva, rommá tesztelve!

4. Kábelezés legyen stabil, mindenből legyen pót azonnal kéznél, lehetőleg legyen komoly UPS az egész előtt, és vigyázd meg a cuccodat, ne lazuljanak a csatlakozók!

5. Nem hülyeség párhuzamosan egy konzerv felvétel némításban, ha a struktúra eléggé kötött hozzá.

2023. márc. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!