Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért vannak időszakos problém...

Miért vannak időszakos problémák ezen a hálózaton a routerekkel? Milyen lehetőségek vannak, mit kellene tenni?

Figyelt kérdés

Fő router -> Tenda S105 5-Port -> 4 routerbe (mind TP-LINK N-es eszközök)


Időnként, nem működik az internet. Nem tudom, hogy amiatt (is) van, hogy a szolgáltató részéről szűnik meg az internetszolgáltatás rövidebb időre. DHCP kiosztás van a fő routeren és a TP-Link eszközökön, szerintem ez a probléma, ez a hiba oka. Két lakrész, ház van összekapcsolva így. Az első lakrészben a tulajdonos van pár géppel, PC, notebook és telefonok. A második lakrészben bérlők vannak szintén hasonló eszközökkel. Az fontos, hogy újak is érkeznek és emiatt új eszközök kerülnek "folyamatosan" a hálózatba.


Feltételezem a következőket kellene tenni:


1. Fő router maradjon DHCP-n.

2. A többi router legyen statikusra állítva.


Valószínűleg így működne megfelelően. Ha jól gondolom ekkor az összes eszközre külön meg kellene adni az IP címet, amik feljelentkeznek rá és ez ugye macerás minden egyes új bérlőnél, meg ha lecserélik az eszközeiket stb stb. A felhasználók nyilván csak arra a router-re jelenteznek és tudnak feljelentkezni, ami a szobájukban van máshoz nem is kapnak hozzáférést.



2023. márc. 15. 19:47
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

e a másikon csak úgy lehet megcsinálni, hogy a LAN porba dugom a bejövő kábelt és nem a LAN*-ba?


*WAN

2023. márc. 16. 17:55
 12/14 anonim ***** válasza:
Na, én ezért kérdeztem, hogy minek ennyi router. Persze, így utólag már nyilván mindegy, de - ahogy az ábrán látszik - simán lehetne helyettesíteni a routereket wifi AP-kel, az "okos routert" pedig egy menedzselhető switchel. Sokkal egyszerűbb lenne a konfiguráció, ha bármit változtatni szeretnél, elég lenne a switchez nyúlni...
2023. márc. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"Nézegettem az ábrát amit rajzoltál, ezt Cisco programmal csináltad? Pontosan mivel?"

Dia: [link]


"Ha jól értelmezem az ábrát akkor aki a "Fő router"-en van azaz a főbérlő például elérheti onnan az összes routert, mindegyikbe bele tud lépni."

Az 1. esetben igen, mivel egy hálózatban vannak.

A 2. esetben csak akkor, ha a TP-Link routereken a távoli adminisztrálás (remote administration) engedélyezve van (hogy a WAN porton keresztül is lehessen adminisztrálni).


"Ugye a 192.168.1.xxx-ben valahol kapnak egy címet."

Az első esetben az "okos routertől" kap mindenki címet.

A második esetben a főbérlő a fő routertől a 192.168.0.0/24-es tartományból, a bérlők a lakásukban levő TP-Link routertől a 192.168.1.0/24-es tartományból.

2023. márc. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Köszi a linket, ez hasznos nekem is!


A második esetre gondoltam igen. Rendes vagy, hogy felhívtad erre a figyelmem, mert majd engedélyeznem kell rajtuk. Ideiglenesen mindenképpen ez a megoldás lesz, úgy hogy a biztonsági beállításokat normálisan megcsinálom neki. Nem kizárt, hogy beruház egy komolyabb hálózatra, én mindenképpen ebbe az irányba terelem. Nagyon régiek már azok az N-es eszközök, megnéztem 2010-ben jöttek ezek ki. Persze gondolom ő nem akkor vette, de biztosan már vagy 6-8 éve nála is ott vannak. A poén, hogy még most is kapni őket! Ki vesz manapság egy N-es routert? Nem is értem komolyan!

2023. márc. 16. 21:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!