Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » VGA Probléma, Megoldás, vagy...

Rayfe kérdése:

VGA Probléma, Megoldás, vagy Cseregarancia?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a hetekben egy komplett új gépet, vettem

Ház: -Aerocool Aero One Eclipse

Táp: -Chieftec 750W 80+ Gold Photon

Alaplap: -ASUS TUF Gaming B560M-Plus WIFI alaplap

CPU: -INTEL Core i5-11600K "Hűtő: -Jonsbo CR-2000 GT

Ram: -2 x Kingston 8GB/3200MHz DDR-4 FURY Beast RGB

GPU: -ASUS Dual RTX 3060 Ti V2 OC 8GB GDDR6 LHR


Monitor: -AOC 27G2SPU/BK


Adott videókártya, 4 napig hibátlanul működött, minden driver, és szoftver telepítve lett, 5. nap délután indításkor a TUF betöltő képernyőnél befagyott, nem ragált semmire, újraindítást követően sem csak a táp lekapcsolása, majd újrakapcsolása után működött. Ezt 3x eljátszotta 5.6.7. napon, (mellékesen az msi-ben látva az órajeleket... nyugalmi helyzetben is random ugrált 2-10 percenként változó időkben, 1-2 másodpercre maximális memória, és core gpu órajelre). Nagy terhelés alatt pedig néha kifagyott. Ssd-k és hdd teljes formázása, teljeskörű újratelepítés után sem szűnt meg a probléma, dp, és hdmi porton is lett próbálva.

U.i.: A régi Asus GTX 960 strix kártyámmal semmi hasonló jelenség nem történik, hibátlanul működik.

Természetesen mivel 3 év garancia van rá, vissza fogom küldeni, csak aggaszt a dolog, hiszen sosem történt még velem ilyen, és hogy mégis mi lehet a hiba hiszen nem pár 1000 forintos termékről van szó. Pár barátom mondta, hogy ne idegeskedjek ezen, ha gyári hibás, nem lehet mit tenni, ki fogják cserélni és kész. Feltéve, ha náluk is jelentkeznek ezek a problémák, hiszen 4 napig nálam sem volt semmi baja.



2023. ápr. 15. 08:50
 1/4 anonim ***** válasza:
35%
Hát elég egyértelmű hogy ez vga hiba ha másik kártyával semmi gond nincs. Gari al írd le részletesen a dolgot. Valószínű nem fogják napokig tesztelgetni sőt igazából esélyes hogy megnezik van e kulserelmi nyom rajta ha nincs akkor adják tovább beszallitonak h a gyártóval intézze a garanciát neked meg küldenek rögtön cseredarabot.
2023. ápr. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
13%
3060-as széria tudottan gyengébb minőségű, sokan panaszkodnak rájuk
2023. ápr. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ahogy kaptam, gondosan visszatettem a dobozába, mivel beépítve kaptam meg, csak maga a kártyát és amit hagytak a dobozban, varranity card, leírás... csak ezek voltak a dobozban beraktam vissza, ahogy láttam másoknál hogy volt benne alapból, igaz egy hdmi és egy dp port gumidugó már alapból sem volt rajta, úgyhogy gondolom azért nem igen szólnak, hiszen úgy küldték. 2/2 kisebb nagyobb pletykákat én is hallottam a 30-as szériákról Pex és PCIE 12v tápok sokszor hamarabb kiégnek zárlatosak lesznek, de 2 barátomnak is ugyanez a széria, van és semmi problémájuk nem volt vele, csak számomra elég felfoghatatlan, hogy kihapontnemén kapnék egy gyári hibásat? ;D Ver az isten ;;DD
2023. ápr. 15. 12:52
 4/4 anonim ***** válasza:
Semmi baja a 3060-as szériának, csak szeret trollkodni az ürge. Amiről kigyulladós esetről hallottál az a 3090 szériát érintette, ott konkrétan az újfajta tápcsatlakozó volt a probléma forrása nem maga a kártya. Egyszerűen rosszul megtervezett csatlakozó, kegyetlen érzékeny, hogy tökéletesen legyen csatlakozva, mert ha nincs mindenhol megfelelő érintkezés akkor jön a fizika.... melegedni fog, akár olvad / gyullad.
2023. ápr. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!