Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ehhez az asztali PC konfigurác...

Ehhez az asztali PC konfigurációhoz milyen típusú RAM-ot vegyek?

Figyelt kérdés

RAM-ot szeretnék venni a gépembe. Arra lennék kiváncsi, hogy melyik típusú RAM kompatibilis az alaplappal.


A konfiguráció a következő:


Alaplap: Gigabyte Technology Co. Ltd. B250M-DS3H-CF (U3E1)


CPU: Intel Core i5 7500 3.40GHz


RAM: 8,00 GB Single-Channel DDR4 (15-15-15-36)


Videokártya: NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti 4GB


Igazából 16 gigára szeretném bővíteni a RAM-ot. Érdemesebb venni még egy 8 gigásat, vagy vegyek egy 16 gigásat? Illetve melyik típus kompatibilis a fenti alaplappal/konfigurációval?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2023. júl. 5. 20:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Én az lga 1151-es procikról azt olvastam redditten, hogyha 3000mhz+ os ramokat veszel hozzá és jó az alaplapod (ez lehet nem olyan) akkor több fps kihozható ezekből a procikból mint mezei 2666mhz ramokkal annak ellenére, hogy a cpu elvileg nem támogatja. Mondjuk ha a meglévő 8gb ramod lassú akkor hiába veszel mellé gyorsabb ramokat úgyis azokon az órajeleken fog járni kivehetnéd azt a 8gbs modullt. De megéri mert úgysem drágábbak már ezek sem és ha váltasz másik platformra pl AM4 vagy LGA 1200. Ott azt megfogja köszönni, de akkor azt a 8gb modullt is erősebbre kellene cserélni már feltéve ha egyáltalán lassú. De az új játékok Higwarts Leacy, Last Of Us, Star Wars Jedi Survivor, stb 16-al akadni fognak sokszor több akadásra számíthatsz mint ami a HT nélküli 4 mag és a 4gb vram okozni fog majd. Mert mamár ezek is kezdenek kevesek lenni. Tehát 24gb ramot beletennék. Én ezt ajánlom

[link]


[link]

2023. júl. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

2400-asnál gyorsabb felesleges, ebben a lapban az is csak 2400-on menne.


Nézd meg milyen RAMod van pontosan,aztánn keress rá a hardveraprón. Ha szerencséd van találsz ugyanilyet, ha nincs akkor nézz egy 2db-os 2400-as kitet.

2023. júl. 6. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Figyeljél csak akkor most még egyszer mondom, hogy 3000-os ramot is van értelme olvasni ezt kevesen tudják de gyorsabb lesz a processzor bár hozzá tették azt, hogy jó alaplapba ez lehet nem sz a fajta. De igazából már 3200mhz-et is kapni 2400-as árán de lassan már gyorsabbakat is. Ha nem más akkor amiatt is megéri a dolog, hogyha a kérdező vált valami újabb Intelre vagy Ryzenre..
2023. júl. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Figyeljél csak, még egyszer leírom: B-250-es lapban NEM lehet 2400MHz feletti XMPt állítani.


Nézzük mennyiért adnak 2400-as XMP profillal is rendelkező ramot:

[link]


Ha mutatsz nekem 5000 Forintért 2x8GBos kitet esküszöm veszek kettő. :)


Beütött a nyári szünet? Miért vezeted félre hülyeségekkel a kérdezőt?

2023. júl. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez nem félrevezetés csak a tényeket írtam le. Te vagy az aki félrevezeted őt is többek közt. Akkor ne csodálkozzon ha lassú lesz az I5 7500. De, hogy ne erről a foglalatról beszéljünk nézzük mivan ha kérdező AM4-re vált. Vagy lga 1200,1700-ra. Na ott viszont tényleg beszélhetünk majd arról, hogy jóval lassabbak lesznek a procik. És te linkelhetsz hardveraprón ilyeneket nyugodtan viszont te meg nézd meg újonnan mennyibe kerülnek én használtan tuti nem vennék ramot mert újonnan is olcsó.
2023. júl. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A tények:


"2. Dual channel memory architecture

Support for DDR4 2400* / 2133 MHz memory modules

* To support 2400 MHz or XMP memory, you must install a 7th generation processor."


[link]


"Te vagy az aki félrevezeted őt is többek közt. Akkor ne csodálkozzon ha lassú lesz az I5 7500."


Én, és a Gigabyte is.... :)

Fejezd be a hazudozást, ne vezesd félre a kérdezőt. Hogy tudna gyorsabb kittel gyorsulni a processzor, ha nem tudsz olyan órajelet beállítani, mivel ezt maga az intel tiltja a chipsetben?


A kérdező nem írt váltásról,sem fejlesztésről.

2023. júl. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én nem vitázok hülyékkel de jó lenne akkor ha tartanád a szádat. Nem volt szó platform cseréről legalábbis arról, hogy most váltani akar. De lehet pár hónap múlva meg gondolja magát és örülne neki ha csak alaplap, proci és max vgat kellene cserélnie. De így cserélhet majd ramot is csak mert rád hallgatott és újonnan ugyanazért a pénzért vett egy 2400-sat amiért 3200 de lehet 3600-at kapni. Vagy mert használtan 5 ezer forintal alúl maradt. Mondjuk ha az a 8gbs modullja pl 2400mhz akkor a többi is annyival fog menni. Pár játék a 16gbt megeszi reggelire . Szóval inkább legyen több de lassabb még Ryzen mellett is. De ha kérdezőnek gyorsabb ramja i van vagy csak 16gbt tervez akkor egyértelmű a gyorsabbat vegye. Ha pedig újonnan veszi akkor mindenképp!
2023. júl. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Nem volt szó platform cseréről"


Ez a lényeg.


"De így cserélhet majd ramot is csak mert rád hallgatott és újonnan ugyanazért a pénzért vett egy 2400-sat amiért 3200 de lehet 3600-at kapni. "


Szimplán hazudsz. 5000 forintért nem veszel új 3200/3600-as kitet, én sem azt linkrltem.


"Szóval inkább legyen több de lassabb még Ryzen mellett is. "


Semmilyen Ryzen nem szerepel a kérdésben, ez megint kitaláció.

2023. júl. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Na jól van tudod mit nem is erőltetem tovább úgy látszik nem sikerült a 8 osztályt sem kijárnod mert nem tudsz olvasni vagy szellemileg vissza maradott vagy. Nem tudja fel fogni az a buta agyad, hogy egyrészt szó nem esett arról, hogy 5 ezer forintért vesz új 3200-as ramot azt írtam, hogy árukeresőn kerül a 3200-as annyiba mint a lassabb ramok szintén árukeresőn. És látom, hogy nem szerepel a kérdésben Ryzen de ha tudnál olvasni akkor értelmezted volna a logikámat mert 3X leírtam nem fogom mégegyszer leírni. Úgysem fogod megérteni aberált vagy és kész. Szóval inkább te csak maradjál itt qsba!
2023. júl. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!