Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért kell az informatikusnak...

Lambo96 kérdése:

Miért kell az informatikusnak jó kémia/matek/fizika?

Figyelt kérdés

Itthon is mindenki azt mondja de nem értem mert amit eddig vettünk semmi köze sincs az informatikához.

Rendes válaszokat várok.


2010. okt. 13. 16:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Fogalmam sincs nekem sem kellett pedig emelt szinten fogok belőle érettségizni...

Amúgy attól függ, hogy mit akarsz az informatikával, mert ha programozó akarsz lenni akkor ahhoz kell matek..

2010. okt. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
'96-ban születtél? Akkor nektek még csak Office megy a suliban. Ehhez tényleg nem kell más csak gyakorlás. Később fog kelleni a matek, amikor előjön a programozás, de ez már nem középiskolai szint.
2010. okt. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Én olyan szeretnék ami gépeket szerel össze oprendszert rak gépekre és jó fizut kap.

Ahhoz nem hiszem hogy kell matek :)

2010. okt. 13. 17:21
 4/12 A kérdező kommentje:

Igen épp most vesszük az Excel-t

De nem programozó akarok lenni

2010. okt. 13. 17:22
 5/12 anonim ***** válasza:

"gépeket szerel össze oprendszert rak gépekre és jó fizut kap."


Na ilyen nem létezik. Az ilyet az OKJ-s mesterek csinálják havi (max) 120 nettóért. Ha pénzt akarsz csinálni az informatikából, akkor a programozás (és vele a matek) elkerülhetetlen.

2010. okt. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Most miért mondod ezt egy rendszergazda egész jól keres... Nem mindenkinek az a lényeg h havi 260ezret zsebeljen be...

(ami persze nem lenne rossz :D )

2010. okt. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mennyi az az "egész jó"? Komolyabb ismeretek nélkül eleve nem engedik sokgépes hálózathoz, úgy meg nem is fog 160-nál többet keresni. Persze jobb egy gyári munkás fizetésénél, akár még egy családot is eltarthat belőle, de azért én irigy lennék a senior fejlesztők 500-600e-s fizetésére. Csak ahhoz ugye kell a már említett matek/fizika :) Szerintem ennyiért megéri matekozni az egyetemen.
2010. okt. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Hmmm.. ez elgondolkodtató :D

Én most végzem infószakon a 12.et és webmesterre akarok menni, viszont lehet h utána benézek az egyetemre, mert akkor legalább egyetem alatt tudok dolgozni.. :D

2010. okt. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"webmesterre akarok menni"


Jaj ne, csak azt ne! Ha webprogramozást tanulnál ott, akkor még csak-csak, de webszerkesztést semmiképpen ne iskolában (vagy tanfolyamon) tanulj! Elképesztő, hogy milyen hülyeségekkel tömik tele az ember fejét ott. Könyvekből tanuld meg az alapokat (HTML, Js, CSS és társai), ezt tudod egyetem mellett is csinálni. Mindent el tudsz sajátítani egyedül is amit egy profi webfejlesztőtől elvárnak. Mondom én ezt úgy, hogy magam is webre fejlesztek, tehát tapasztalat.

2010. okt. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Azért ezek kellenek, mert ezekhez a tárgyakhoz logikus gondolkodás kell, kreativitás, és alkalmazkodás, illetve a hasonló jellegű dolgoka felismerése. Pont mint az informatikában. Sose fog kelleni neked a másodfokú egyenlet megoldóképlete, sose fogsz hasadási időt számolni, és a NaCl vízben való oldására se sok szükséged lesz. De az, hogy felismerd, hogy ezt hasonlóan kell megoldani mint azt, arra már nagyonis.
2010. okt. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!