Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 1x8 pin elég ideiglenesen?

Lord Hidan kérdése:

1x8 pin elég ideiglenesen?

Figyelt kérdés

Vettem ma egy Z590es alaplapot mellé egy i7-11700k-t.

Tápot még nem vettem de van otthon egy FSP Hydro 500-as tápom.

Lapba 2x8 pin kellene de ezen ugye csak 1x8 pin van.

Tudom használni ideiglenesen? Be fog kapcsolni? Ha bekapcsol vegyek lejjebb az órajelből?



nov. 4. 18:22
 1/5 anonim ***** válasza:
25%

Igen igazából nem annyira lényeges az, hogy multi channelben legyen a ram pár játékban kicsit számít és ilyen 0-3% teljesítményt nyerhetsz vele 1-2 címben amit észre sem veszel szabad szemmel. Ez persze csak akkor érvényesülne ha mellé erős a videokártya is. Én két ram slotos gépbe kapásból 1x32gbt vennék először néha négy slotosba is jobban megérné mert olcsóbbak a single ramok főleg ddr5-nél. Müködni fog a gép igen.

A nagyobb gond a ram mennyiségével lehet 8gb ram már egyre több játékban olyan lesz, hogy katasztrofális fps droppokat tud okozni. Lehetőleg 1x32gb kellene oda de ha nincs más akkor 1x16gb legyen minimum.

nov. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Dehát én nem említettem ramot csak tápot és alaplapot 🥲
nov. 4. 18:46
 3/5 anonim ***** válasza:
Kézikönyvében nézd meg amúgy valószínű elindul csak nem engedi maximum fogyasztásig elszaladni a procit.
nov. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Azon az FSP tápon van 2 molex. Vegyél egy ilyet hozzá és meg lesz a plusz 8 pin:

[link]

nov. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat elindult 1x8 pinnel. #4 nemsokára beszerzek egy rendes tápot addig megfelel így is köszi.
nov. 5. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!