Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Videószerkesztéshez szeretnék...

Kancácska kérdése:

Videószerkesztéshez szeretnék laptopot venni, melyik paraméterre kell figyelni?

Figyelt kérdés

Picit hosszú lesz, nézzétek el a laikusságomnak.


Amit venék, azon Power Director 21 menne. Most egy 12 éves asus laptomom van, i5-4200h proci és 8Gb memória, nvidia gtx850m videókártya. Ezen Power Director 16 megy, de fullra kihasználja a gépet. Videószerkesztésnél semmi más programot nem használok és így is 100% a processzor használat. 5 perces videót 10-13 perc, 1 órás videót 2-3 óra alatt csinál meg. Szóval kb. 300-350 ezret szánnék rá, de nem tudom a processzor vagy a memória a legfontosabb paraméter amit nézzek a kiválasztásnál? Mennyire számít a videókártya?


Most ennél az ajánlatnál tartok, ami tetszik, de kompromisszumos, mivel eddig volt/van kártyaolvasóm és numerikus billentyűzetem is, de ha megfelelőnek tartjátok az alábbi laptopot, akkor elfogadom ezeket a "hiányosságokat".


[link]


Itt jónak tűnik a proci, van elég memória és a videókártya is jó. Grafikus munkákhoz, szerkesztéshez, photoshop-hoz, plusz általános netezéshez, youtube, stream stb elég?


Köszönöm előre is a segítséget, tanácsokat, információkat. :)



nov. 28. 19:46
1 2 3
 1/21 Dongaben ***** válasza:
9%
Proci+memória. Ezek végzik a munkát. A videokártya a megjelenítésnél számít. Ez nem szól bele a konvertálásba.
nov. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
85%

Ahogy nézem elég kicsi a gépigénye, a program 100%, hogy menni fog. A proci sokkal erősebb, RAM-mal is el leszel látva rendesen. Videokártya, az attól függ, hogy CPU-n vagy GPU-n renderel ez a program (nem tudom) ,azért fontos lehet, meg előnézetnél se baj, ha nem akad meg folyton.

Jó gépnek tűnik.

nov. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget. Akkor a szerkesztésnél lehet olyan gép is akár, amelyik még erősebb processzorral rendelkezik, de integrált videókártyája van, hiszen nem zavar be, nem számít bele a szerkesztésbe. A megjelenítésnél pedig egy komolyabb gépnél a saját videókártyája is elegendő lehet.
nov. 28. 20:59
 4/21 A kérdező kommentje:

Ez lenne a maximum ár ameddig elmennék:


[link]


Ebben van kártyaolvasó is és numerikus billentyűzet. Jobb a processzor és 40Gb a memória, viszont nincs videókártya külön, csak az integrált. A szerkesztés ezzel is szuper, és egy ilyen gép biztosan jól dolgozik a megjelenítésnél is.

nov. 28. 21:08
 5/21 Dongaben ***** válasza:
0%
Ugyanazt tudom írni, mint előbb: A munkát a processor végzi A RAM függvényében. Régebben elég sokat foglalkoztam ezzel. Dedikált videokártya nem kell a szerkesztéshez. Alapból, a legtöbb programnál van olyan lehetőség, hogy mutassa is amit épp végez. Na, ezt kapcsold ki! Hosszú perceket nyersz vele.
nov. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
75%

"A videokártya a megjelenítésnél számít. Ez nem szól bele a konvertálásba."


Nem a kétezres évek elején vagyunk. GPU-n nagyságrendekkel gyorsabban lehet videókat számoltatni, mint CPU-n.

nov. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Hatosnál a pont. Amúgy nyergelj át DaVincire, sokkal kevesebb ősz hajszálad lesz ha megszokod és megszereted!
nov. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Dongaben ***** válasza:
15%

"ma 21:48"

Ezt ugye te sem gondoltad komolyan?

nov. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem én gondolom így, hanem a tények.
nov. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
80%
Ezt a szoftvert nem használom, de ahogy nézem van benne hardveres gyorsítás GPU-n, renderelésnél. Szerintem érdemes dedikáltat venni.
nov. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!