Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Videószerkesztéshez szeretnék...

Kancácska kérdése:

Videószerkesztéshez szeretnék laptopot venni, melyik paraméterre kell figyelni?

Figyelt kérdés

Picit hosszú lesz, nézzétek el a laikusságomnak.


Amit venék, azon Power Director 21 menne. Most egy 12 éves asus laptomom van, i5-4200h proci és 8Gb memória, nvidia gtx850m videókártya. Ezen Power Director 16 megy, de fullra kihasználja a gépet. Videószerkesztésnél semmi más programot nem használok és így is 100% a processzor használat. 5 perces videót 10-13 perc, 1 órás videót 2-3 óra alatt csinál meg. Szóval kb. 300-350 ezret szánnék rá, de nem tudom a processzor vagy a memória a legfontosabb paraméter amit nézzek a kiválasztásnál? Mennyire számít a videókártya?


Most ennél az ajánlatnál tartok, ami tetszik, de kompromisszumos, mivel eddig volt/van kártyaolvasóm és numerikus billentyűzetem is, de ha megfelelőnek tartjátok az alábbi laptopot, akkor elfogadom ezeket a "hiányosságokat".


[link]


Itt jónak tűnik a proci, van elég memória és a videókártya is jó. Grafikus munkákhoz, szerkesztéshez, photoshop-hoz, plusz általános netezéshez, youtube, stream stb elég?


Köszönöm előre is a segítséget, tanácsokat, információkat. :)



nov. 28. 19:46
1 2 3
 11/21 Dongaben ***** válasza:
0%

Milyen "fények"? :)

Már az elsőnek linkelt gépnél is jóval erősebb a rendszer processzor+RAM, mint a GPU. Hogyan lesz gyorsabb a GPU?

nov. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
85%
Állítólag a Power Director támogat nvencet és hardveres gyorsítást, így mindképp a dedikált geforce-os megoldást választanám.
nov. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Értelek én dongalábú, nyilván az elgépelés főbenjáró bűn, az abszolút dilettáns ugatással szemben. Úgy lesz gyoprsabb még az alsókategóriás gpu is ilyen esetben, hogy a cpu néhány, általános célú magot tartalmaz, amíg a gpu nagyfokú párhuzamosításra van tervezve, dedikáltan párhuzamos feldolgozáshoz. Mint amilyen a képkockák számítása is, ha esetleg nem tűnt volna fel... És akkor még szóba sem került a cuda vagy opencl, mint lehetőség.
nov. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
85%
( nem értem mit küzdtük vele, nyilvánvaló hogy fingja sincs az egészről, felesleges etetni a trollt).
nov. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Dongaben ***** válasza:
0%

Nem véletlen volt a ":)" (És nem ugatásnak szántam...)

Mint írtam: Nem mostanában foglalkoztam ilyesmivel.

Tényleg érdekelt, és köszönöm, hogy felvilágosítottál! :)

Ahhoz a pár családi videóhoz azért nem veszek egy 150e-es videokártyát, hogy 10 perccel hamarabb elkészüljön.

De, még egyszer köszönöm! Jó lesz, a jövőre nézve. :)

nov. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
85%

"Nem mostanában foglalkoztam ilyesmivel."


Ha nem vagy naprakész a témában akkor miért próbálsz meg tanácsot adni, mikor az naprakész tudás hiányában az ebben az esetben csak rossz és félrevezető lehet?

nov. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek az infókat, nem szerettem volna ha veszekedés alakul ki a kérdésem miatt. Mindent elolvastam és arra jutottam, hogy jó az a dedikált kártya. Az MSI nem egy rossz laptop, elég jó áron kapok elég erős laptopot. A kártyaolvasó hiánya és a numerikus billentyűzet nem a világ. Természetesen az Asus mellett is vannak érvek, aluminíum borító, numerikus billentyűzet és a kártyaolvasó, plusz az oled kijelző. Az Asus mellett szól az i7-1165G7 proci és a 40Gb memória. De nagy dilemma az integrált kártya, hogy mit tud egy Intel Iris Xe Graphics cucc. Gondolom azért van 40Gb memória, hogy a videókártya kapjon 8Gb-ot? Szóval elsőre az MSI felé hajlik a szívem, de még alszom rá egy picit. Köszi még egyszer a segítséget. A da vinci szerkesztő is tetszik, azért az is hasznos volt, rá fogok nézni alaposabban. Plusz annyi, hogy nem mindig családi videókról van szó, hanem van amikor két három kameraállásból felvett anyag, plusz megy bele slideshow is, effektek, átúszások, feliratozás, logó stb. Van amikor 20Gb majd 2 órányi anyaggal dolgozik a cucc.
nov. 29. 10:03
 18/21 anonim ***** válasza:

Az az i7 az harmatgyenge, egy olcsó Ryzen 5 is alázza, nem hogy a 12450H, ezen felesleges gondolkozni. A 12450H több mint másfélszer erősebb :)


A 40GB ram is cseles, ez 8GB ( forrasztott?) + 32GB így ez nem dual channel, hanem jobb esetben flex mode: azaz lassú.


A két integrált videó kb teljesen ugyanaz, a kevés végrehajtó egység miatt lassú akkor is, ha ki tudsz osztani 16GB-ot. A geforce teljes értékű GPU, saját gyors VRAMmal.A teljesírménye simán tízszerese az UHD-Xe igphez képest.


A DaVinci és a Premiere ki tudja használni a GeForce képességeit több munkafolyamatnál is.


Én egy percig nem gondolkodnék egy qrvagyenge és egy egész erős konfig között, ha az ár kb ugyanaz...

nov. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Utolsónak is köszi, én is az MSI irányába gondolkodom. Néztem közben proci meg kártya összehasonlító teszteket, kenterbe veri az MSI. Az Asusnál valószínű, hogy az oled kijelző is vaskossan benne van az árban. Szóval eddig az MSI-nél jobb összeállítást ebben az ársávban nem láttam. :)
nov. 29. 12:07
 20/21 anonim ***** válasza:
Én márkafüggetlen vagyok. 350 000 környékén videóvágásra csak legalább i5/Ryzen 5 + RTX3050/2060 szinter vennék. Dedikált videókártya nélkülit semmiképp.
nov. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!