Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért csinálja ezt az új gép?

Miért csinálja ezt az új gép?

Figyelt kérdés
Most vettem egy új gépet. Elkezdtem feltelepíteni a dolgokat stb. Indításnál a gép rögtön hibaüzennettel kezd hogy a CPU hűtő csatlakozója nincs rendesen csatlakoztatva stb. Pedig forog a ventilátor. A bios-ban azt írja hogy cpu fan n/a tehát hogy nem található gondolom. Rögtön ezzel a hibaüzennettel fogad így nem a Windows indul el azt csak a boot menüből tudom elindítani. Aztán van olyan hogy villódzik a kép néha valamint elmegy az egér. Valamint 4200 Mhz-en pörögnek a ramok 6000 helyett. Bios frissítés szükséges? Meg a videókártyának is driver frissítés? Az Alaplap Asus rog strix b650e-f a videó ASUS TUF 8700 XT. Köszi a segítséget előre is.

dec. 11. 18:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Garanciás? Akkor vidd vissza, a BIOS-t pedig hagyd békén!
dec. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Valszeg nem a megfelelő csatlakozóba lett bedugva a CPU venti.


Ha nem te raktad össze akkor akkor vidd vissza és b@xd pofán őket.

dec. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

1. CPU ventilátor lehet a SYS fan headerre van dugva. (szomorú ha el...ták) de kárt nem okoz.

2. BIOS-ban D.O.C.P Profilt állítsd Profile 1-re.

3. Telepítsd fel az Adrenalin legfrissebb verzióját.

dec. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Na az elöbb picit siettem azt nem fejtettem ki.

Nézd meg a CPU ventilátor csatiját jó helyre és jól van-e feldugva.

A ramok, ha beállítod a D.O.C.P. profilt (ez a gyári tuning) 6000MHz-en kell mennie.

A kártya driverét telepítsd/frissítsd.


Alaplap driverek:

[link]

VGA Driver:

[link]


RAM: Ezen a lapon csak engedélyezni kell az AMD Expo-t így:

[link]


Az alaplap drivereit töltsd le/frissítsd ha lehet.

Utána, ha nem jó akkor gariban vissza a feladónak.

dec. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Karcsi87


És amit csinál a tag hogy alul/felül feszeli a ramokat stb az szükséges?

dec. 11. 22:06
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem csak az Expo-t engedélyezd utána 6000-ren megy.
dec. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A ram-on van előre eltárolt tuning profil, ha engedélyezed akkor a profilban előre beállított (és tesztelt) értékeken fogja hajtani a ramokat. Lehet még szöszölni a beállítással nagyon sokat, de az előre elkészített profil kihozza a tuning potenciál nagyon nagy részét.
dec. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Okés köszi
dec. 12. 05:20
 9/12 A kérdező kommentje:
Na minden szépen működik. Egy dolgot nem értek. Egyes játékoknál azt írja kia játékon belül hogy 16 GB vrambol használ a játék mondjuk 8-at. De 32 GB RAM van és működik is 6000 hertzen szépen a rendszer szerint. Nem igazán értem.
dec. 12. 17:39
 10/12 anonim ***** válasza:
Mit nem értesz? Tekerd fejjebb a grafikát és akkor többet fog zabálni a VRAMból.
dec. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!