Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a különbség egy 2000...

Mi a különbség egy 2000 forintos és egy 10000 forintos kontroller között?

Figyelt kérdés

Soha nem használtam még kontrollert, de meg akarom tanulni és kinéztem egy 2000 forintost, de aztán jött a kérdés, hogy mi a különbség a drágához képest?


Ezt néztem ki, mert ha nem tudok megtanulni akkor ne sok pénzt dobjak ki:


[link]


Szóval, ha tegyük fel ezen megtanulok játszani és majd egyszer vennék egy ps5-öt, akkor az olcsó kontrolleren tanultak miatt hátrányban leszek vagy ugyanazt tudja az olcsó is csak hát olcsó minőség?

Meg gondolom nem rezeg meg ilyesmi.


Köszi a segítséget!



dec. 30. 09:40
 1/7 anonim ***** válasza:
68%

Olcsó: rossz anyagminőség, rövid élettartam, nagyobb az esélye hogy fel sem ismerik a játékok egyes gombjait, vagy az egész eszközt sem. Egy tucat ilyen esperanza-s kérdés van az oldalon, nyilván azért mert problémák vannak vele.


A kontrollernek is megvannak a maga játékai, ahol jól vagy jobban használható mint egy bill+egér. Járművezetés, platformerek, stb. Amelyik játékban viszont gyors és precíz mozdulatokra van szükség, sosem fog úgy menni, mint egérrel (pl. akció, FPS játékok).

Olyan nagy betanulásra nincs szükség, mert adja magát minden (ritka az is, hogy egy játék nem tutoriallal indul, vizuális megerősítéssel), és az online vásárlás világában van 14 napod, de jobb helyeken akár 30 is, míg ki tudod tapasztalni, hogy mennyire tudod használni. Ha van ~22 ezred egy Xbox kontrollerre, inkább azt vedd meg. Windows natívan kezeli, a játékok is bármilyen egyéb konfiguráció nélkül, és van mögöttük 20 évnyi ergonómiai fejlesztés, hogy ne fájjon a kezed fél óra használat után.

dec. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%

Kontrollerből csak Xbox vagy PS kontrollert szabad venni.

Nem éri meg az olcsó vacakokkal szórakozni, mert nem is feltétlenül kompatibilis meg elég rövid az élettartama.

Ha mégsem jön be simán túl tudsz adni valamelyik nagy gyártó kontrollerjén és nem buksz vele sokat.

dec. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%

Ez csak PC-vel kompatibilis, de oda is van írva egyébként.


Konzolhoz kétféle gamepad van. Az eredeti gyári, az eredeti premium/pro gyári és a gyári átalakítva külső gyártók által.

dec. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
27%

X-box 360-as vezetékes kontrollert érdemes használni PC-hez, azt minden játék automatikusan felismeri, semmiféle más megoldás meg sem közelíti ezt. Használtan már kapsz ilyet 10 ezer alatt.

De amúgy az egér billentyűzetes irányítás sokkal jobb összességében szerintem, mondom ezt két évtizednyi kontrollerezés után.

dec. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne vegyél ócskát. Ha ps-t akarsz venni, akkor pc-hez is DS4 kontrollert vegyél, ne boxost, mert azért más a kettő. Ha erre nincs pénzed, szóba jöhet még a Logitech Rumblepad
dec. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyébként én is a gyári Xbox-t javaslom, ha azt akarod, hogy alapból kompatibilis legyen PC-val és konzollal is. Én is azt használtam egy ideig, csak aztán évente küldtem vissza garanciába, mert az összes ismert hiba kijött rajta... Utána váltottam PS DualSense-re és rájöttem, hogy mit hagytam ki. :) Annyi hátránya van, hogy csak Steam Input-al működik PC alatt, tehát kell hozzá a Steam. Meg nyilván nem fog Xbox-al menni, ha azt a későbbiekben azt veszel, de ez fordítva is igaz, hogy az Xbox controller nem fog működni PS-el.
dec. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
89%

Én jó pár évig Xbox One kontrollert használtam. Na most az ehhez képest tud vezeték nélküli működést és több rezgő motorja is van és összességében elég jól össze is van rakva de az akkor volt 17 ezer.


Néhány gombja már nem az igazi most a Razer Wolverine V2t használom ami 30 körül volt és ennek már mechanikus gombjai is vannak plusz jobban a nagyobb kezekhez. Minőségben valahol az Elite és a sima Series kontroller között van.


Nem hiszem hogy tudni akarom milyen lehet egy ilyen 2000 forintos kontroller amikor még a 20 30 ezresek sem hibátlanok sajnos

dec. 31. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!