Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » XBOX 360 vs One kontroller a...

XBOX 360 vs One kontroller a jobb? Mi a különbség?

Figyelt kérdés
Pc-hez szeretnék venni kontrollert és csak ez a két változat kell nekem. (PS kontrollerek számomra nem esnek kézre). Szóval, mi a különség a 360 és a one kontroller között? A 360 10K ft, még a másik 16K ft.

2017. febr. 7. 22:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Unoka öcskös most vett újan 1 ONE kontrollert 16-ba, elég kényelmes, én sajnos anyagiak miatt most csak használt 360-ast tudtam venni 5k-ért, de elég jó állapotút, nincs kikopva/lekopva a gumi róla, szóval nekem ez is jó!

Fogásra is és anyagra is elég egyforma a 2, az analóg kar talán picit pontosabb a one-on, gombok nyomáspontja is nagyon hasonló! Talán még annyi előnye van, hogy neki ilyen kiszehetős a kábele, míg a 360-ból nem, viszont ha pc-hez veszed, arra figyelj, hogy kábeleset vegyél mert a sima bluetooth nem jó hozzá! A vevő egység kb 6-7k pluszban még hozzá!

2017. febr. 8. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem az One kontroller jobban kézre áll a ravaszai miatt, azon kívül igazából csak annyi nagy különbség van, hogy az One joyon kicsit közelebb vannak a gombok és van rezgőmotor a ravaszaiban is.


Ezen felül gyakorlatilag mindegy melyiket veszed, ha esetleg ki tudod próbálni láthatod melyik fogása tetszik jobban.


Ami számít viszont, (és említették előbb is) hogy a vezeték nélküli változatokhoz vevőegység kell ami plusz pénz ha eleve nem olyan csomagot veszel. Ezek a verziók vannak:


X360 vezetékes: a legolcsóbb, legegyszerűbb megoldás Win7től felfelé minden Windows felismeri, a legtöbb játék automatikusan átvált rá és csak be kell dugni. Hátránya, hogy nem könnyű kapni ma már.


X360 vezeték nélküli: kell hozzá egy vevőegység, vagy külön vagy van egy "Xbox 360 controller for Windows" csomag, abban alapból benne van. Fontos tudni, hogy hiába veszel hozzá vezetéket az csak az áramellátásra jó, a vezeték nélküli kontroller nem kommunikál rajta!


Xbox One (ezekből csak vezeték nélküli van) régi: ezekhez is kell egy Microsoft vevőegység, ugyanúgy Xbox One controller for Windows csomagban van. Elvileg működik alacsonyabb verziós Windowsokkal is de igazából csak Win10el biztos.


Xbox One S (új): ez is Win10hez van tervezve viszont ez alapból bluetoothos tehát ha van egy BT vevőd (vagy veszel egy USBset pár ezerért) akkor egyből mehet a móka, nem kell a gyári vevő.

2017. febr. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Először nem tetszett a One kontroller, mert kisebb, mint a 360-é, nekem pedig hatalmas kezem van. Aztán pár óra játék után rájöttem, hogy egy csöppet sem fáradt el a kezem, pedig a 360-nál rendszeres volt a ravaszok nyomkodásától. Ha teheted, mindenképpen One-t vegyél (360-ast már nem nagyon lehet sehol).
2017. febr. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
WOW! Köszönöm szépen srácok az értelmes és hasznos válaszaitokat! Megy a zöld pacsi! ;)
2017. febr. 8. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!