Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 84%-os hatásfokú 500 wattos...

84%-os hatásfokú 500 wattos tápegység milyen videokártyát bír el?

Figyelt kérdés
1x8 + 1x6+2 pines csatlakozója is van, a gyártó azt mondja SLI-be köthető vele kártya. A kérdésem az lenne, ha ilyen csatija van, akkor elvileg bírnia is kéne a 2x8 pines kártyát aminek gyári adatok szerint a nagyon max. fogyasztása valami 280 watt?
jan. 12. 06:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Papíron 375W amíg fel lehet menni a gyakorlatban a 6+2 pines az ugyanaz mint a 8 pines csak leválasztható a két szélső csatlakozó.

375-nél 150-150W a két csati és mellé 75W az alaplap felől.


Más kérdés, hogy így nagyon ki lenne centizve még valami keveset fogyasztó procival is a gép.

jan. 12. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
A hatásfok azt jelöli, cserébe mennyit vesz fel a táp, azaz 500W ért,amit lead 595W-ot fogyasztana a hálózatról..
jan. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Most néztem, 6+8 pin amit kér a kártya, de sokat fogyaszt papíron, majdnem 300 wattot. Ami most van a gépben elvileg 170 wattot kér maxon, de stressz teszt alatt sem ment fel 130 fölé amúgy... Szóval nem értem.


De ha nem bírja a táp akkor minek raknak rá két ilyen csatlakozót? 2x8 pin azért nem viccel.

jan. 12. 10:45
 4/6 A kérdező kommentje:
Azaz akkor ahogy számolom, és ahogy írtad kedves #1, 75 + 75 + 150 watt lenne a nagyon max, ami 300, mellé még 200 egyébre elég kéne legyen gondolom én?
jan. 12. 10:47
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez a papírforma. A két kábelen 300W-ot tud leadni, illetve a VGA a PCI-E slotból 75W-ot tud felvenni, tehát az elméleti maximum egy 375W-ot fogyasztó VGA.

A gyakorlatban viszont egy átlag proci 50-150W között fogyaszt pl játék közben, mellé egyéb apróságok a gépben, háttértár, memoria stb, 200W-ot rá lehet erre számolni.

Szóval reálisan 300W marad, de azért kicentizni nem kell így én azt mondom, hogy inkább olyan 200-230W max fogyasztású VGA amit ezzel a táppal meghajtanék.

jan. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#5 értem, köszönöm!
jan. 12. 11:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!