Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az baj ha újra raktam a...

Az baj ha újra raktam a windowst és az amd processzoromhoz nem raktam fel a gyári chipset drivert hanem a windows telepített fel hozzá általánosat?

Figyelt kérdés

febr. 13. 20:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
A Win10-hez jobb a gyári az energiaprofilok miatt ( utólag is felrakhatod ), a Win11 esetében mindegy.
febr. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 CspCsj ***** válasza:
Utólag is telepítheted, - bár ha nem érzed lassúnak a gépet, nem tapasztalsz akadozásokat, nem instabil a rendszer és nem is melegszik nagyon, akkor nem foglalkoznék vele.
febr. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Az AMD energia séma ma már a Windows alapdriver is tartalmazza és javítva lett az eltérő séma hiba. Ettől függetlenül akár AMD vagy Intel proci a legfrissebb chipset drivert mindig érdemes felrakni. Utólag is felrakhatod de Win telepítés után ezt meg szokták tenni.
febr. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Isten igazán csak egy olyat észleltem pár napja,hogy a cpu hűtő ventilátora többször felpörög és mivel eddig kevésszer hallottam még ha halk suhogás is idegesítő aztán gondoltam,hogy esetleg nem a chipsethez lehet valami köze driverileg.Mert a feladatklezelőben sehol sem látom amúgy,hogy a procit valami is pörgetné.Vírusirtót már kettőt végig pörgettem de semmit nem talált.
febr. 13. 20:42
 5/17 A kérdező kommentje:
Általában 800-850 fordulat között megy nyugalmasabb állapotban a cpu hűtő ventilátor most meg xy időnként felpörög valamennyivel ezer felé kicsit jár aztán visszaáll de ezt többször is rövid időn belül.
febr. 13. 20:44
 6/17 Dongaben ***** válasza:
A processzorhoz szerintem nincs külön driver. Az alaplap gyártó honlapján keresd meg a lapod pontos típusát, és válaszd ki az Op. rendszert hozzá. Ezt telepítsd a gépre.
febr. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

6/


De akkor a windows amit telepít meg a gyári driver között mi a különbség?

febr. 13. 21:07
 8/17 A kérdező kommentje:

Amúgy az msi honlapján ez a driver van

AMD Chipset Driver 5.11.02.2172023-12-11

az amd oldalán meg már ez 6.01.25.342 1/31/2024

Amúgy B550-es chipset.

febr. 13. 21:09
 9/17 anonim ***** válasza:
A windows telepítésekor minden kap egy alapdrivert VGA hang stb. Viszont az adott hardver teljes funkció kihasználását a gyári drivere teszi teljessé. Akad olyan hardver ahol a win alapdriver is elég BT Wifi. Viszont van olyan ahol gyári drivert érdemes használni, és a chipset driver ilyen.
febr. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

9/


Hát a videokártyához természetesen felraktam a gyári amd drivert de mindenhez máshoz a windows rakott fel alap drivert.Az amd chipset driveréhez képest milyen elmaradásai lehetnek a windows által telepítettnek?

febr. 13. 21:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!