Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Újrapasztáztam a laptomom,...

Újrapasztáztam a laptomom, sokkal jobb mint volt többnyire, de néha leáll ugyanúgy a túlhevülés miatt: a háromágas hűtőbordán az egyik fül nem pasztás volt, hanem hűtőtapasz volt rajta, az lehet a baj?

Figyelt kérdés

Leszedhetem és pasztázhatom azt a részt? Vagy azt a tapaszt nem kell cserélni? Hanem a másik két pasztás fület kéne rendesen lepasztáznom, mert nemigen tudtam a régi, rászáradt pasztát leszedni, félig rajta van


Asus N61V

Intel Core 2 Dou CPU 2.13 Ghz



márc. 23. 11:49
 1/8 anonim ***** válasza:

thermal pad / hővezető lapra gondolsz?

Azok alapvetően jól szokták bírni. nem kell cserélni.


https://www.youtube.com/watch?v=i5Iopnmggec

ááhhh

chipseten van az a rész. okés. nem valószínű, hogy a chipset ennyire melegedne, hogy ne tudná átadni a hőt rendesen a thermal paden keresztül. de ha van alaplapról hőmérséklet kijelzésed, akkor az lehet a chipseten van. mit ír?


A C2D proci.. elvileg 6600T? az van? vagy valami hasonló? nem találtam egyértelmű infót, de 90-100 fok felett indulna csak újra a gép.

GPU mi van benne? G240M? arról sem találtam infót, de az is valószínűleg 100-110 felett kell lennie, hogy újrainduljon a gép.

márc. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

köszi, hogy megnézted, a GPU-t hogy nézzem meg? rá van írva a chipre? vagy írja valahol a szoftware?


újrapasztáztam vastagabban, egy napig megint jó lett, aztán most megint kikapcsolt,

lehet rendesen le kéne tisztítanom, mert nem tudom leszedni a régi rászáradtat, vagy arra is gondoltam, hogy túl szorosra húzom meg a csavarokat, és kinyomja a pasztát, mert alig van közte amikor szétszedem.


nekem nem ilyen zöld hővezető lap van.

márc. 31. 11:52
 3/8 A kérdező kommentje:

a core temp 1.0 Rc3 programon néha néztem a hőmérskeletet,

ott max 90 fok-ot ír tj maxnak,

de a Core 0 max 85,

core 1 max 83 fokot ír.

márc. 31. 11:59
 4/8 A kérdező kommentje:
de néha a core 0 max 91 -et ír.
márc. 31. 12:05
 5/8 A kérdező kommentje:
mivel tudom letakarítani a processzort? alkoholos papírral?
márc. 31. 12:19
 6/8 A kérdező kommentje:

3x-ra szétszedtem, leszedtem a nagyon régi rászáradtad 10 éves pasztát, újrapasztáztam, és ugyanúgy felpörög a venti, és tartós 100 %-os CPU-nál kikapcsol a gép.


szerintem a túlmelegedésben meghibásodott a processzor, nem?

márc. 31. 20:30
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem valószínű. Innen így én nem tudok segíteni többet szerintem.
ápr. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
de mik lehetnek a bajok? most 3x-ra újrapasztáztam, 1 napig tökéletes volt, a proci többször volt 100%-on és nem kapcsolt ki, de másnap újra rossz.
ápr. 16. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!