Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van értelme otthonra szünetmen...

Van értelme otthonra szünetmentes tápegységet venni?

Figyelt kérdés
Csak mert egyre többször úgy égnek ki az izzók, hogy levágják a villanyórát is. Felteszem, a kikapcsolásnak ezen módja nem kifejezetten tesz jót a gépnek. Igaz, nem havonta fordul elő, de attól még előfordul.
2011. jan. 16. 00:06
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Hát, ez az, hogy nincs... Mindent én javítok itthon, kivéve a gázt. Ha ne adj isten gond lenne a villannyal, kizárólag ahhoz a részéhez hívnék szakembert, amihez az áramszolgáltató megköveteli.
2011. jan. 16. 16:29
 12/14 anonim ***** válasza:
itt már nagyon belementek a villany szerelésbe:D én a kérdésedre válaszolnék. az ups igazából mindenkinek ajánlanám akinek van otthon pc-je nem kell konkrétan áram szünetre gondolni vagy villámra egész egyszerűen ha egy multiméterrel belemérsz a konnektorba láthatod hogy ingadozik a feszültség ha a környékeden valaki pl hegeszt vagy valami és a feszültség ingadozás nem tesz a gépnek jót. az ups biztositja neked azt is hogy ne ingadozzon a feszültség úgyhogy ha nem sajnálsz rá tizenezret akkor vegyél
2011. jan. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Túlfeszültségvédőm van. UPS pedig 20 körül van... HA vennék, akkor holmi szir-szar nem kell :)
2011. jan. 18. 10:40
 14/14 anonim ***** válasza:
helyes hogy nem bóvlit veszel:D mondom nem a túl áram szokott még a gond lenni hanem ahol nem olyan jó a hálózat ott ingadozik a feszültség nem feltétlenül túl áramról van szó hanem nem kapja meg azt az értéket ami kellene neki lefelé is tud ingadozni az a gyakoribb. ezen felül véd majd a villám ellen is és ha áram szünet van kiküldi a gépedre a kikapcsolást és szabályosan le fog állni és nem vesznek el az adataid sokoldalú nagyon csak ajánlani tudom remélem segitettem a döntésedben ha van rá lóvéd vedd meg nekem is kellene csak most nincs rá pénz :D
2011. jan. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!