Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan kell méretezni a...

Hogyan kell méretezni a tápegységet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Össze szeretnék állítani egy új konfigot, de nem nagyon tudom, mekkora tápegység kellene hozzá.


Hogyan érdemes ezt a dolgot megközelíteni?


Olvastam, hogy vannak a net-en ilyen-olyan kalkulátorok, de olyat is olvasni, hogy ezek nem valami megbíthatóak.

A nem végleges konfig valami ilyesmi lenne: Intel i5-2500 + valami H67, vagy P67 alaplap, ati radeon 6850 körüli vga, 4-8GB RAM, 2 sata hdd (fél év múlva talán egy ssd-vel megtoldva), 1 dvd író (később talán valami blueray lehet belőle)


(opcionális kérdés: a házaknál mire érdemes figyelni. A külalaktól most tekintsünk el :) )


Nyilván nem akarok valami gagyit venni, de jó lenne valami érdemes ár/érték-arányt megtalálni.


2011. jan. 24. 17:43
 1/4 A kérdező kommentje:
helyesen: Nyilván nem akarok valami gagyit venni, de jó lenne valami értelmes ár/érték-arányt megtalálni.
2011. jan. 24. 17:46
 2/4 mate0117 ***** válasza:
szentem ebbe már érdemes venni egy 750W-os chiftechet...
2011. jan. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
750??? :O Mihez ember? A proci se zabál 100W nál többet, a VGA se eszik meg 150W-nál többet a többi meg elenyésző. Minőségi 500W-nál nem kell több. 750W-os még akkor se kéne ha 2db 6850 menne bele.
2011. jan. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ez a bajom nekem is :) Megkérdezek valakit és röpködnek itt a W-k, csak sehogy nem áll össze a kép a magamfajta többé-kevésbé laikusnak.

Persze lehet, hogy tényleg kell ide az a 750W, de jó lenne tudni, hogy mire is. Tényleg érdekel. :)


Azért köszi, hogy legalább segíteni próbáltok

2011. jan. 24. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!