Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel processzor mellé Nvidia...

Intel processzor mellé Nvidia kártya illik vagy jó mellé az Ati is?

Figyelt kérdés
mert hallottam olyat hogy Intelhez nvidia Amd-hez Ati illik
2011. ápr. 23. 15:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
jaja, ez így van. De tudtommal az nvidia jobb is(nekem ati van :()
2011. ápr. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Gusztus kérdése. Én mindig is nVidia párti voltam, amitő megvette az AMD az ATI-t azóta meg végképp nem vennék csak nVidia kártyát.
2011. ápr. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
ja szóval ízlés és nem kompatibilítás kérdése?
2011. ápr. 23. 16:27
 4/13 anonim ***** válasza:
mindegyik kompatibilis mindegyikhez, és ez egy hülye városi legenda aminek van alapja, de egyáltalán nem számottevő. azt a videokártyát kell megvenni amelyiknek azonos áron nagyobb a teljesítménye. én most vettem amd phenom II x4 -et, nvidia gtx 460 al, és minden haverom gépét agyonverte... persze ehhez az is kellett hogy nagyon olcsón tudjak szerezni vga-t
2011. ápr. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
23%

az amd procik elegek ahhoz hogy kihasználjanak egy nvídiás procit...

az intelből erős proci kell hogy kihasználjon egy hozzá mérhető atit----nem tudom érthető-e


pl 2 testvér kártya egy árban, hasonló tudással intel és amd konfigban tesztelve


----HD6850-----> <-----GTX 460----


teszteken átlagos közép/felső kategóriás gépekben (4 magos 3 GHz-es proci, 4 giga ram,ezekhez passzoló alaplap)

a 6850 csupán 80%-át hozta a gtx 460-nak...

a tendencia megfordult amikor i7es procival(70 e) és 8 giga rammal(23e) próbálták...ott már a 6850 volt jobb 7-10%-al...de könyörgöm, ki vesz az i7-ese mellé ilyen 'gyenge' kártyát... mármint hogy akinek i7-es erőmű dorombol otthon az nem sz@rakodig 6850-essel

szóval nem elég hogy megbízhatatlan az ati még rosszul is vannak optimalizálva...ezenfelül pedig

JÁTÉKOKAT NVIDIÁS KÁRTYÁKRA TERVEZIK!

2011. ápr. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

ezenkívül ha ati-t veszel akkor azt fel kell telepíteni...

használnod kell mellé az ati-tools-t driveret kell letöltögetned életed végéig és ha egy játék nem támogatja az ati-t akkor még illesztőprogramokat is le kell töltögetned...


ezzel szemben ha nVidiát veszel, akkor azt fel kell telepíteni OSZT CSŐ!

az mindent csinál magának és a játékok is az nVidiát támogatják.

2011. ápr. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

de mindjárt jönnek a radeonosok védeni az ati-t azzal hogy az kevesebbet fogyaszt, jobb kártyát kapsz kevesebb pénzért....blablabla

b@szhatod a nagyobb teljesítményű kártyádat ha csak a baj van vele és még használni sem tudod minden játékhoz...

2011. ápr. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
jót veszekedtem itt egymagamban XD
2011. ápr. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem igaz hogy Intel porihoz ne lenne jó egy Ati kártya. Az Nvidia vs Ati vita meg hitkérdés, habár én Cuda miatt csak Nvidiát vennék.
2011. ápr. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
mire tudod használni a cuda-t???
2011. ápr. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!